Kazimierz Dolny, idealny obszar do długich przechadzek.

Kazimierza Dolnego nie da się skonfrontować z żadnym odmiennym miejscem w Polsce. Jego unikalne atuty urbanistyczne są efektem harmonijnego wcielenia architektury w zróżnicowany krajobraz. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i niezwykle uroczych miejsc w Polsce. Jest również jedną z najbardziej głośnych miejscowości turystyczno-letniskowych w kraju i za granicą, o przeszło wiekowej tradycji letniska i kolonii artystycznej.

turystyka
Napisał: Nicholas A. Tonelli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza turystyka, Kazimierz Dolny sławny jest ze swych integracji ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tutaj osobiste galerie, warsztaty, odbywają się tu również plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza Dolnego opiera się przede wszystkim na bogactwie kulturowym i na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej. Miasteczko posiada olbrzymią liczbę obiektów i punktów zabytkowych, udostępnianych odwiedzającym. Zabytki Kazimierza Dolnego cechuje autentyzm, ich nieszablonowość, to oryginalna zaleta miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantycznością i czarem, jakie dla ludzi wrażliwych są bardzo atrakcyjne i wartościowe.

Lessowe jary, niezwykłe i nadzwyczaj malownicze, gęstą siecią obwijają gród. Wystarczy odejść od rynku ledwie kilkadziesiąt metrów, by z komunalnego wrzasku trafić w błogość i ciszę. Jarami odnajdującymi się w pobliżach Kazimierza Dolnego można obejść dokoła nieomal całe miasto. To pewnie wyłączna miejscowość w Polsce, w której gwarny, zatłoczony rynek sąsiaduje z sielskimi oazami natury. Wędrówki po jarach to doskonały pomysł dla każdego, kto aktywnie pragnąłby spędzić tutaj czas. Powietrze, osobliwy wilgotny mikroklimat, nawet w parne dni, cudne, bajeczne krajobrazy, nietuzinkowa atmosfera to Kazimierz Dolny.

W wielu kazimierskich wąwozach o dużych nawet do kilkudziesięciu metrów murach, ustalono trasy krajoznawcze i ścieżki dydaktyczne. Poza trasami spacerowymi i zabytkami, Kazimierz Dolny proponuje znaczny wachlarz atrakcji turystycznych. W czasie letnim urządzane są rejsy wycieczkowe po Wiśle i akcje na statkach, przejażdżki bryczkami, wyprawy po okolicach samochodami terenowymi, kuligi z ogniskami w plenerze i sporo innych.

Bajecznie i hojnie stworzone okolice Kazimierza Dolnego, to świetny okręg do długich przechadzek. Jest wiele wyznaczonych traktów krajoznawczych, pieszych i rowerowych w pobliskich kanionach i punktach znaczących dla przeszłości grodu bądź zajmujących przyrodniczo czy też krajobrazowo. Usługi przewodnickie oferuje spory zespół oprowadzaczy turystycznych obsługujących zarówno wycieczki grupowe, jak i świadczących usługi indywidualne.

Źródło: http://www.eholiday.pl/noclegi-kazimierz_dolny-17101.html.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-03 08:48:46
Tagi: architektura, Kazimierz Dolny, turystyką, rejsy wycieczkowe