Złupić wroga, poznać przyszłość – czyli gry online

Zbiorowisko kosmicznych maszyn, grabienie statków na morzu, czy może symulator życia codziennego na kilka wymiarów? Praktycznie już dziś obserwujemy i bierzemy udział w coraz lepszych wersjach gier. Czy taka tendencja się utrzyma?


Gry komputerowe
Napisał: dfactory
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dyskusja wokół gier dotyczy pytania – w jakim kierunku zmierzają dzisiejsze gry? Mamy gry piraci (polecane gry w atrakcyjnej cenie: więcej informacji), które w wersjach online weszły na rynek lata temu, zaczynając z Gwiezdnymi Wojnami. Symulatorów przez sieć jak i offline gwiezdnych wojen jest całe mnóstwo, w większości z nich zobaczymy interfejs skoncentrowany wokół gromadzenia surowców, ulepszania statku kosmicznego, mierzenia się z głównym wrogiem. W odmianach online przeważnie konkurent „siedzi” za podobnym ekranem i steruje własny kosmiczny pokład w przestrzeni wirtualnego „kosmosu”.


Jest kosmos, możemy zatem zejść na ziemię. Jeśli chodzi o bardziej przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC - sprawdź) jest szczególnie widoczna w Sims`ach. Ten klasyk gier od zawsze opiera się na identycznej fabule: kreacji rodziny, życia z sąsiadami i koncentrowaniu się na rutynowych codziennych czynnościach życiowych. Kiedyś bohaterem było parę kwadratowych pikseli, obecnie dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i dziwacznych rozwiązań. Dlaczego? Jedna z nowszych odsłon odnosi się w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam, nieco… kosmiczne rozwiązania. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki na paliwo – takie „wyposażenie” skojarzymy bardziej z osiedlaniem innych planet niż spokojnym życiem we wspólnocie. No, ale… Jeśli nie znamy przyszłości, toteż wyobraźnia twórcy jest nieograniczona.

Kolejne gry managerowe? Mamy piłkarskie Football Managery - odciążenia dla Fify i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od koszykówki po żużel. Mamy kolejne gierki online nawiązujące do kultowych filmów. Któż z twórców gry o piratach nie wyobrażał sobie lub nie oglądał filmowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – z reguły akcja obraca się wokół kwestii wyszkolenia kapitana, zdobywania łupów, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm konieczne jest stworzenie swojego konta w grze. Dopiero jego zainicjowanie otworzy nam drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-05 11:50:48
Tagi: gry, symulator