Posiadasz za dużo wolnego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często skarżymy się na małą ilość czasu, ale wbrew pozorom, w momencie gdy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na jakiś impuls, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.
Napisał: Vivarto
Na wstępie będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś już dawno obejrzeć, jednak zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (dobre komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (filmy fantasy) albo serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który planowałeś pooglądać, ale nie starczyło ci czasu, gdyż wtedy byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś oglądać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.
Posiadasz nadmiar czasu? Zabierz się za porządki, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być również te ogólnie rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (wreszcie ogarniesz poddasze albo wyrwiesz chwasty), ale również przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Są czasami takie drobne zaległości, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie dobry moment, żeby zreperować zepsutą półkę lub pomalować zachlapaną ścianę.


W taki właśnie dzień możesz także odświeżyć swoje stare znajomości. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie do końca z własnej woli, lecz po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.


A słuchając tych porad możesz też tak zwyczajnie usiąść gdzieś w zacisznym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku zmierzam, gdzie widzę siebie za kilka lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie możemy sobie pozwolić w codziennej krzątaninie naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:47:37
Tagi: komputer, serial, wolny czas