Zalety posiadania hobby

Po szkole albo pracy trzeba porządnie wypocząć i się odprężyć. Można to robić wieloma sposobami. Dzisiaj, w czasie ogromnej popularności najróżniejszych gier komputerowych, gdy w zasadzie każdy ma w kieszeni smartfon czy tablet, niestety rozrywka zaczyna się sprowadzać do mniejszego lub większego ekraniku.

Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!
Napisał: Granna
Na podstawie: GMFRK Sp. z o.o.
Dorośli i dzieci po zakończeniu swych obowiązków, a niektórzy nawet w czasie nich, biorą sprzęt do ręki i zatapiają się w grach. Zaczynają na tym tracić ich towarzyskie kontakty, gdyż coraz mniej opuszczają dom, zaczyna też tracić zdrowie, bo siedzenie cały czas w skulonej pozycji na pewno obojętne dla pleców nie jest. Traci również ich poczucie humoru i dobre samopoczucie, ponieważ ludzie zamykają się we własnym świecie, przestają rozmawiać i powoli gry elektroniczne wypełniają całe ich życie. A przecież tyle interesujących rzeczy da się wykonywać, zachowując rozsądek pomiędzy graniem i inną formą spędzania wolnego czasu.Jest przecież kino i teatr, nawet wyjście raz w tygodniu na ciekawy film albo obejrzenie nowej sztuki w pobliskim teatrze na pewno może dobrze wpłynąć na poprawę samopoczucia, a i przy tym będzie świetna okazja do tego, żeby porozmawiać z przyjaciółmi lub znajomymi.

Jeżeli ktoś lubi spotykać się z innymi i miło spędzać z nimi czas, to być może zainteresują go gry karciane i towarzyskie. Przed erą ekranów tego typu forma odpoczynki i relaksu była ogromnie popularna. Na grze w karty czy planszówki spotykali się dorośli, ale również dzieci i młodzież. A tak ogólnie możliwość pogrania w dobrą grę stawała się tylko pretekstem do tego, żeby wypocząć w ciekawym towarzystwie i ciekawie spędzić wolny czas. Dziś niestety zwyczaje tego typu zanikają, ludzie kontaktują się przy pomocy komunikatorów, a gdy już uda się zobaczyć kilku nastolatkom w jednym miejscu, to i tak wezmą oni sprzęt elektroniczny i zaczynają grać. Sporo z nich być może nie umiałoby zagrać w prostego chińczyka, nie wspominając już o grach bardziej skomplikowanych. Tym mniej ludzi interesować się będzie majsterkowaniem i pracami domowymi, mówiąc po prostu że się nie mają od kogo uczyć. A wystarczy kupić czy pożyczyć oferowane w wielu miejscach poradniki dla złotej rączki i z nich wszystkiego się dowiedzieć na ten temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:47:36
Tagi: relaks, Filmy, gry planszowe, karty, gry komputerowe, rozrywka