Piękna hiszpańska wyspa - w jaki sposób ją zwiedzać najefektywniej

Gdy na dworze robi się coraz zimniej i ponuro większość z nas wraca myślami do skończonych wakacji i upalnych, słonecznych dni. Jednak dla chcącego nic trudnego - w Europie i na świecie jest wiele miejsc, gdzie jeszcze we wrześniu czy październiku słońce mocno grzeje i temperatury są dwa razy wyższe niż w kraju.
Port
Napisał: Udo Schröter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można zatem jak najbardziej udać się tam na dłuższy weekend. Warto rozważyć miedzy innymi Majorkę. Majorka to najgorętsza wyspa położona w zachodniej części Morza Śródziemnego, w archipelagu Balearów. Lato jest tu wyjątkowo długie i upalne, a zima łagodna. Wyspa gwarantuje dostęp do czystej wody gwarantując możliwość długiego wylegiwania się na plaży przy lazurowym wybrzeżu, tudzież długich spacerów o wschodzie słońca. Dla miłośników nurkowania czysta woda oferuje też niemałą gratkę, fundując niezapomniany podwodny świat do nurkowania. Ale wyspa to nie tylko wspaniała roślinność i morze, to również możliwość zwiedzenia pięknych budowli i okolic. Z ciekawą architekturą spotkamy się chociażby w stolicy Palma de Mallorca, która jest również jednym z istotniejszych portów całego archipelagu.
Deptak
Napisał: Per Sander Helenius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malowniczo wyglądają także mniejsze miasteczka, które nierzadko zachowują urok tradycyjnej budowy przenosząc nas w zupełnie inny świat. Przykładem może być miasteczko Soller czy Deia, które słynie z kamiennych domów i wąskich uliczek oraz sadów oliwnych szeroko rozciągających się po wyspie.Oczywiście Majorka ma także wiele typowych atrakcji dla turystów – nocne kluby, Spa, korty i inne. Od września, jak w większości miejsc turystycznych ruch jest mniejszy, więc to świetny sposób na skorzystanie z udostępnianych atrakcji dla wszystkich, którzy nie lubią tłumów.

Zresztą biura podróży właśnie jeżeli chodzi o Majorkę gwarantują klientom bardzo interesujące oferty last minut w okresie jesiennym. Jeśli zatem mamy dostępnych kilka dni wolnego w tym czasie warto zwiedzić tutejsze okolice, przez niektórych uważane za prawdziwy raj na ziemi. Tutejszym plażom i okolicom nie sposób się oprzeć. Warto wybrać się tu z kimś bliskim czy choćby ze znajomymi i spędzić wspaniale czas na tej pięknej śródziemnomorskiej wyspie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-03 12:51:58
Tagi: Biura podróży, kluby, wody