Kiedy maluchy się nudzą - klika sposobów na długie jesienne wieczory

Gdy zima puka do naszych drzwi, sporo rodziców intensywnie namyśla się, jak zagospodarować czas swoim latoroślom. Niskie temperatury i krótki dzień zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który (tylko na pozór) jest nieciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z najbliższym podwórkiem czy placem zabaw. Nie dopuśćmy jednak, by zima ograniczała wyobraźnię maluchów. Dużo pozytywnych emocji dostarczy dzieciom tworzenie kartek świątecznych czy łańcuchów na choinkę.


dziecko
Napisał: Israel_photo_gallery
Na podstawie: http://www.flickr.com
Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub... na biurku, w parku, w szufladzie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Pomysłów najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zaskoczy nas nieskończona ilość pomysłów oraz technik zdobienia - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie niezobowiązujących upominków, obrazków, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na wiele okazji. Nie każdy z nas orientuje się, iż 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można wspólnie z maluchem wykonać tekturowy telewizor.


Ustalając dzieciom odpoczynek bierny, warto zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi (źródło informacji). Nauka przekazywana w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tej sytuacji
dziecko
Napisał: Travis Swan
Na podstawie: http://www.flickr.com
również z pomocą przychodzi Internet. Portale dla dzieci gwarantują co pewien czas sporo gier, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość.

A może namówimy naszą pociechę do wzięcia udziału w konkursie? Dzieci szalenie cenią sobie tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dostarczają im sporo zadowolenia, podnoszą samoocenę, uczą „zdrowej” rywalizacji oraz dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z nagrodą? Bezcenny.

Grudzień to chyba najbardziej lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. To podczas przygotowań do Świąt dorośli mają więcej czasu, który mogą wykorzystać na niezapomniane chwile ze swoimi Skarbami. Wykorzystajmy ten czas jak najmilej.

Więcej - Hobbart

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-31 12:18:07
Tagi: gra, konkurs, sklep