Którą karmę dla kotów najkorzystniej nabywać swojemu pupilowi?

Aktualnie na rynku znajdziemy rozmaite karmy dla kotów, w związku z tym wybór jest faktycznie ogromny. Z tego względu wielu posiadaczy i właścicieli kotów nieraz ma przed sobą dylemat powiązany z tym którą karmę dla kota wybrać. Oczywiście każda marka gwarantuje, iż to właśnie ich karma dla kotów jest najlepsza i najzdrowsza oraz bezsprzecznie powinno się ją mieć. Reklamy niezmiernie często wysławiają takie karmy pod niebiosa mówiąc o ich sporych wartościach i korzyściach. Niemniej jednak nie warto wierzyć wyłącznie reklamom, gdyż najlepiej samemu przekonać się co do wartości danych kocich karm.
Przede wszystkim kupując karmę dla kotów trzeba uwzględnić jego wiek. To oczywiste, iż inną karmę kupimy młodemu kociakowi, a inną dorosłemu już kotu. Karma dla kociąt ma inne cechy aniżeli karmy dla dojrzałych kotów, takie karmy posiadają dużo witamin oraz minerałów, które dbają o zdrowie takiego kociaka i zapewniają mu harmonijny rozwój. Karma dla kociąt w wielu przypadkach jest także drobniejsza, ponieważ maleńkie kotki w wielu przypadkach nie są w stanie pogryźć i przełknąć większych kawałeczków. Natomiast karmy dla kotów dojrzałych posiadają własne właściwości dbające o zdrowie kota (http://superzoomarket.com/k,94,karmy-dla-kotow.html).http://www.superzoomarket.com/
Napisał: Joe Crawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając karmę dla kota trzeba także zwrócić uwagę na rasę posiadanego kota. Niektóre rasowe koty są nadzwyczaj wybredne i bezsprzecznie nie spożyją zwykłej karmy. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć współcześnie karmy dla wybrednych kotów, a także multum karm oddanych dla kotów znajdujących się w konkretnej sytuacji, przykładowo chorych itp. To oczywiste, że koty, które chorują częstokroć potrzebują specjalistycznej karmy, która pozwoli im szybciej wrócić do zdrowia. Kupując karmę dla kota na pewno warto również zwracać uwagę na jego upodobania. Każdy posiadacz kota chce, by był on jak najszczęśliwszy, zatem przeważnie kupuje mu karmy, które najbardziej mu smakują. Bez wątpliwości i Ty pragnąłbyś, by Twój kot był zadowolony i radosny.

Ostatnią rzeczą na którą powinno się zwrócić uwagę w trakcie wyboru karmy dla kota jest marka. Obecnie mamy do wyboru karmy rozmaitych marek, jednak niektóre z nich nie cieszą się tak wyśmienitymi opiniami, jak inne. Powinno się wybierać znane i renomowane marki, bo wówczas masz pewność, że proponowane przez nie karmy dla kotów są wartościowe, zdrowe oraz pożywne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 12:40:10
Tagi: zdrowie, marki, koty