Serial a kinematografia o wielkim zasięgu

Jest parę dobrych tytułów, które oglądamy z nieskrywanym zachwytem, coraz częściej są to seriale, których duża liczba zalewa rynek. Niektóre z nich to naprawdę wartościowa treść.
Najczęściej zaś te dobre filmy i seriale biorą jak najwięcej z gatunkowych zastosowań, to oznacza, iż coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy jaką jest melodramat sprawdzi się idealnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję
Napisał: Ryan Dickey
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ten sposób można wymienić parę gatunków filmowych, które dobrze sprawdzają się wszędzie. Na pewno dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, intryga, trudne do rozwikłania zagadki, bohater rozwiązujący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, że znakomicie stopniują napięcie, co udaje się idealnie powielić w krótszej formie. Na przykład, bohater odkrywa coś dziwnego, jest bliski poznania sprawy i nagle klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Jednak później nic się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest znacznie bardziej zagmatwana niż myśleliśmy. I tak za każdym razem. Mimo, że o tym wiemy za każdym razem,
Reżyser podczas pracy
Napisał: Hayden Irwin
Na podstawie: http://www.flickr.com
doskonale się bawimy.Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale raczej nie jako całość, lecz pojedyncze części, w którychznajdują się te elementy. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na ckliwe, miłosne tragedie, mimo tego, iż wielu (szczególnie mężczyzn) się do tego nie przyznaje, a przecież wielu z nas ma tego typu przeżycia, a jeśli nie, to zakodowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które idealnie trafiają, jak w czułe punkty, scenarzyści seriali. Więcej informacji o kryminałach i melodramatach odszukasz tutaj: kryminalne seriale.

Serial obyczajowy – to nie powinno zadziwiać. Dosłownie każdy serial i większość znanych i poważanych filmów, to dzieła obyczajowe. Pamiętajmy też o serialach musicalach, choć brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial pozbawiony muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w czystej postaci, lecz na pewnoposiada konieczne elementy dobrej zabawy. Więcej wiadomości o serialach obyczajowych i musicalach odszukasz tutaj: dobry serial typu musical.

Te propozycje gatunkowe na pewno nie wyczerpują tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze szereg ciekawych propozycji, przykładowo, komedie czy thrillery.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:22:56
Tagi: musical, Filmy, komedie, melodramat, seriale, produkcje, kryminały, thrillery