Z jakich powodów warto mieć pasję?

Wiele osób ma problemy z wyszukaniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Sporo z nich bierze niestety wtedy w rękę smartfon albo włącza komputer i rozpoczyna granie. Jest to łatwe i proste wyjście, nie wymagające wysiłku, lecz czy najlepsze? Patrząc na młodzież można zauważyć, że coraz mniejsza jej liczba posiada jakieś interesujące zainteresowania lub będzie chciało robić coś nietypowego.


Gra sudoku
Napisał: yanik_crepeau
Na podstawie: http://www.flickr.com
Młodzież woli skupić się na graniu i serwisach internetowych, odpuszczając rozwój osobisty i relacje z rodziną i kolegami. Często także gry komputerowe stają się substytutem nauki i rozwoju, młodzi ludzie rezygnują z umysłowego wysiłku, bo w końcu najprościej będzie załączyć grę i zapomnieć o całym świecie.

A w rzeczywistości można znaleźć tyle ciekawych rzeczy, które można robić dobrze się bawiąc, a dodatkowo poszerzając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia. Doskonałą ilustracją tego są sudoku i inne łamigłówki (zamów ciekawą rozrywkę na niepogodę - gra królewska), świetnie się nadające dla ludzi bez względu na wiek, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, która jednak wymaga wiele uczenia się, czyli szachy.

Wielu ludzi twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma na to pieniędzy. Faktycznie, każde hobby wymaga niedużego nawet finansowego wkładu, lecz to z reguły jest tylko mgliste wytłumaczenie. Jeżeli ktoś zechce się nauczyć grać na skrzypcach, to oczywiście instrument będzie mu potrzebny, bez instrumentu chyba nic się nie uda. Lecz wszystko co pozostałe zależeć już będzie od zaangażowania oraz chęci kogoś, kto się za to będzie zabierać. W internetowej sieci są do ściągnięcia przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz stronach są szczegółowe filmy pokazujące jak wykonać poszczególne ćwiczenia. Z tego typu dostępem do wiadomości nie ma potrzeby zapisywać się na prywatne lekcje, lecz samodzielne ćwiczenie wymaga dużo ciężkiej pracy i wysiłku i ciężkiej pracy. W taki sam sposób uczyć się można innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec. Jeżeli ma się znajomą osobę, która będzie również chciała się go uczyć, to można ściągnąć książki na temat tańca z jednego z serwisów, poszukać odpowiedniej muzyki i ćwiczyć, a z pewnością po jakimś czasie przyjdą oczekiwane wyniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:22:55
Tagi: rozwój, gry, koncentracja, kursy, poradniki, zainteresowania