Czy powinno się udać się na wakacje do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy obywatel, który wybiera się na wczasy, staje przed bardzo trudnym wyborem. Możliwości na rynku jest bardzo dużo. Co rusz pokazują się się okazje cenowe. Pięknych lokalizacji w naszej ojczyźnie nie brakuje. Zarówno osoby, które myślą o wypoczynku na jesień lub zimę znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, gdyż posiada również dużą bazę ośrodków leczniczych.
Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które znajduje się w dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym plusem tej miejscowości.

hotel SPA villaalina.pl
Napisał: holding graz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć wiele zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w 1910 roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

klientki salonu SPA
Napisał: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do następnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku XX wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on powiązany z obiektem pijalni i może pomieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.
mimo to wielkie niespodzianki czekają na tych wszystkich, którzy poszukują solidnego ośrodka wypoczynkowego. Pisząc frazę do wyszukiwarki Google „spa Polanica Zdrój” można odszukać sporo fascynujących ofert wypoczynku (hotel SPA). Pobyt w tak fascynującym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale zarazem wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w zdrowym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk dnia codziennego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-12 11:13:13
Tagi: Polanica-Zdrój, park zdrojowy, dom zdrojowy