Zdjęcia dla każdego, czyli nie konieczny jest wartościowy sprzęt, aby wykonywać ładne zdjęcia

Piękna fotografia to nie jedynie drogi aparat fotograficzny. Na dobrą sprawę nie potrzeba posiadać rewelacyjnej lustrzanki, żeby wykonać zdjęcie, które zwycięży w konkursach oraz obiegnie cały świat. Każdy z nas jest w jakimś stopniu fotografem, bo w dzisiejszych czasach tworzy się zdjęcia regularnie i praktycznie wszędzie.
fotografia
Napisał: Doug Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieważne, czy jest to telefon, czy dużej klasy aparat. Jeszcze więcej osób zaczyna rozumieć, że liczba nie zawsze jest lepsza, niż wartość, a więc też rozpoczyna zgłębiać arkana fotografii, dociekać, jakie zdjęcie, z jaką kompozycją jest najciekawsze i jak osiągnąć formę . Najważniejszą sprawą na tymże wstępie jest zrozumienie, że aparat za kilka bądź kilkanaście tysięcy nie jest konieczny, by wykonywać rewelacyjne zdjęcia (link do oferty). Mieć dobry sprzęt to nie zawsze to samo, co wykonywać dobre zdjęcia.

Samo wciśnięcie przycisku nie jest jednoznaczne ze stworzeniem zdjęcia, ważniejszy jest pojedynczy projekt, ćwiczenie metod, nauka podstawowych, podstawowych rzeczy. Na sam wstęp warto opanować choć kilku technik, które zawodowy fotograf wykorzystuje, a które nawet największy laik zrozumie. Głównie samo zakupienie drogiego aparatu nie starczy. Nie można od razu stworzyć atrakcyjnych zdjęć, od razu po zakupieniu aparatu. Na użytek własny czasami faktycznie wystarczy znakomity cyfrowy aparat, ponieważ jest poręczny i zazwyczaj znajdzie się na niego przegródka w torbie. Trzeba pamiętać, że do lustrzanki potrzeba bardzo dużo akcesoriów oraz ogromnej, ciężkiej torby.fotograf
Napisał: marielinden4
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żeby wykonać wspaniałe zdjęcie, nieistotne jakim sprzętem na początek trzeba... zapoznać się z instrukcją obsługi. Każdy sprzęt jest inny, dlatego istotną czynnością, którą potrzeba zrobić to poznać sprzęt (http://www.ceneo.pl/Lampy_blyskowe). W instrukcji obsługi powiedziane jest po kolei, co wykonać, aby sprzęt funkcjonował optymalnie. Tam są również wskazówki, które określają co wykonać, żeby zrobić idealny portret, czy panoramę. Jedną spośród ważnych rad jest to, że lepiej robić ujęcia z bliska niż zoomować obraz obiektywem, ponieważ traci się wówczas na jakości zdjęcia. Prócz tego można korzystać z trybów, ale na początku dokładnie opanować do czego używa się konkretne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-20 16:03:15
Tagi: fotografie, portrety, aparaty