Jak wyglądają wakacje w Sri Lance?

Bywa czasami tak, że nuży się podróżowanie po Polsce. Trzeba więc podmienić podróżnicy obszar i pojechać na przykład na egzotyczne wczasy. Tylko gdzie polecieć, aby spędzić wspaniale czas, zrelaksować się i zwiedzić parę wspaniałych miejsc? Wczasy w Sri Lance z pewnością zapewnią wszelkie ciekawe urozmaicenia wolnego czasu. Na pewno warto się zobaczyć Sri Lankę ze względu jej osobliwy styl. Sri Lanka jest bowiem cudownym punktem na mapie Indii. Wydaje się być jak bezproblemowa, radosna, z olbrzymimi celami na przyszłość.
egzotyka
Na podstawie: http://www.eccotravel.eu
Będąc na Sri Lance warto zobaczyć sporo zabytkowych i historycznych miejsc, które mają olbrzymie poważanie nie tylko lokalnie, ale również na przykład dla buddystów. Niezwykle istotnym punktem jest jedna z największych świątyń buddyjskich, określana jest jako Świątynia Zęba Buddy. Z widoków najbardziej zachwycają długie I przepiękne przestrzenie zapełnione herbacianymi drzewkami. Egzotyczne wczasy mogą być oderwaniem od rzeczywistości.

Do szczególnych atrakcji można dopisać płaskowyż Sigirija, który położony jest 200 metrów nad krainę, a na samym płaskowyżu powinno się zwiedzić pozostałości zamku, który mimo wszystko ciągle zachwyca urokiem i kunsztem. Kolejnym bardzo koniecznym do zwiedzenia miejscem jest Dambula. Da się w niej zobaczyć rewelacyjny kompleks buddyjskich świątyń. Konieczna do zobaczenia jest także Anuradhapura, czyli najważniejsze miasto w Sri Lance. W tej miejscowości Jest dość dużo wyjątkowych miejsc, na przykład niezwykle wysoka stupa
egzotyka
Napisał: Bady Qb
Na podstawie: http://www.flickr.com
oraz najbardziej stare drzewo na całym świecie.
Sri Lanka to także wyjątkowe miejsce ze względu na zwierzęta. Tu małpy mieszkają tuż obok człowieka, a przez okno pojazdu da się ujrzeć indyjskie słonie albo warany w ich kompletnie naturalnym środowisku. Dzieje się tak dlatego, iż mieszkańcy na Sri Lance nie ingerują za bardziej w przyrodę. Przyroda jest zatem wszędzie w Sri Lance, nawet na terenie hotelu da się ujrzeć jakiś rzadki gatunek rośliny i zwierzęcia. Turystycznie powinno się jednakże dopasować do zwyczajów panujących na Sri Lance. Nie jest to jeszcze turystyczna mekka, a wyspa, która w dalszym ciągu jest autentyczna. I oby tak było i się nie zmieniało.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-21 09:22:15
Tagi: miasto, środowisko, egzotyka, atrakcje