Sezon zimowy - czas na narty

Dla wielu ludzi miesiące zimowe to najlepszy czas do uprawiania sportu oraz ruchu na świeżym powietrzu. Zimowy wypoczynek z kolei zawsze przywodzi na myśl góry. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu na śniegu górskie stoki to istny raj. Ta forma wypoczynku doceniana jest zarówno przez najmłodszych, jak i przez starszych.


Miłośnicy zabaw na śniegu dzielą się na da podstawowe obozy – miłośników jazdy na nartach oraz snowboardzistów. Każdy z tych sportów jest dynamiczny i potrafi dostarczyć sporej dawki adrenaliny. sezon narciarski 2012/2013 w ośrodkach górskich jak zwykle obfituje w odwiedzających. Pod hasłem „gdzie na narty do Włoch” można trafić na dużo ofert dotyczących możliwości jazdy w polskich górach w nowym roku.

Snowboard
Jest to dyscyplina obecnie dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju, a jej popularność ciągle wzrasta, co można obserwować na podstawie popularności frazy „snowboard w Polsce” w Internecie. Sposób jazdy przypomina odrobinę jazdę na deskorolce. Analogicznie jak w przypadku nart, jazda na snowboardzie grozi licznymi urazami, różnica polega wyłącznie na różnym występowaniu tych urazów. nauka jazdy na snowboardzie nie jest łatwa, amatorzy nierzadko skarżą się na bóle oraz częste upadki. Trudniejsze jest bowiem zachowanie równowagi niż w przypadku nart, gdzie dodatkowo nierzadko pomocne okazują się kijki. Mimo to panuje przekonanie, że nauka snowboardingu trwa zdecydowanie krócej niż nauka jazdy Grójec (klikaj) na nartach. W kontekście tego sportu także zauważa się zwiększone zainteresowanie ofertami przyszłorocznymi, stąd popularnością cieszy się hasło „snowboard 2013”.

Narty
Drugą, bardziej nawet lubianą dyscypliną zimową jest narciarstwo. Istnieje ono w wielu rodzajach, warto wspomnieć o narciarstwie biegowym, zjazdowym, a także o coraz popularniejszej odmianie, jaką jest carving. Ten ostatni sposób polega na jeździe na zwężonych pośrodku nartach w specjalny sposób – skręca się używając jedynie krawędzi nart, co pozwala zachować prędkość. Narciarstwo cieszy się wielkim powodzeniem zarówno w Polsce jak i poza granicami. O poziomie zainteresowania możliwościami jazdy na nartach za granicą świadczą wyszukiwania w sieci takich haseł jak „narty Austria”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 15:33:34
Tagi: nauka, sezon, narciarstwo, nauka jazdy, jazda