Jak dokładnie zapewnić sobie czystą wodę we wszystkich sytuacjach, czyli charakterystyka uzdatniaczy do wody.

Woda jest konieczna do życia, bez niej człowiek może wytrzymać najwyżej parę dni. Jednak mowa będzie tutaj o wodzie zdatnej do picia, bez żadnych bakterii, wirusów i pasożytów. O ile w krajach europejskich z dostępnością wody do picia nie ma problemów, bo jest ona powszechnie dostępna czy to w wodociągach, czy w butelkach w sklepach. Jednak niekiedy może się zdarzyć, że wystąpią kłopoty z dostępnością do dobrej jakości wody.
lifestraw
Napisał: Ian Weddell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często tego typu sytuacje zdarzają się podczas podróży do jakiegoś egzotycznego kraju - w nich woda nie zawsze będzie miała należytą jakość i nie gwarantuje pełnego poziomu bezpieczeństwa. Propozycje: (Tutaj) Spożycie wody mającej zanieczyszczenia w najlepszym wypadku zakończy się kilkudniowym bólem żołądka, ale niekiedy problemy są znacznie poważniejsze. Dlatego też turystom wybierającym się w tamte regiony zaleca się picie wody tylko ze sprawdzonych źródeł, ale czasami mogą być kłopoty z jej dostępnością. W takim przypadku idealnie sprawdzą się zaawansowane uzdatniacze oraz filtry, przy pomocy jakich da się oczyścić nawet bardzo brudną wodę.

Jednym z najskuteczniejszych na rynku modeli uzdatniaczy jest butelka LifeSaver. Bardzo dobre usuwa ona praktycznie wszystkie pasożyty oraz bakterie, a także większe mechaniczne zanieczyszczenia, dzięki czemu można jej używać praktycznie bez ograniczeń. Jej ogromnym plusem jest duża wydajność - na jednym zestawie filtrów może oczyścić nawet do 6 tysięcy litrów. Często używane przed podróżujących są także różne filtry, w tym jeden z najpopularniejszych z takich akcesoriów, czyli bidon LifeStraw Go.
Czołg, survival
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Niezwykle lekki i wytrzymały idealnie nadaje się na krótkie i długie wyjazdy, bardzo dobrze chroniąc na wypadek niedostępności czystej wody. Przy standardowym użytkowaniu powinien wystarczyć na kilkanaście miesięcy, i w tym czasie jest praktycznie bezobsługowy. Podczas wędrówek spore znaczenie będzie także miało zapewnienie czystych ubrań, do tego celu doskonale sprawdzi się następny interesujący sprzęt, czyli torba piorąca Scrubba Bag. http://aqua-life.net.pl/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-06 11:43:20
Tagi: gadżet, sprzęt, bidon, picie, spożywanie