Żyłeś za granicą? Przejrzyj nasz poradnik - być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

W obecnych czasach praktycznie nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się zaprzeczyć, że perspektywy pieniężne w naszym kraju, zwłaszcza w odniesieniu do młodych osób, nie są zbyt ciekawe. Nic więc niezwykłego w tym, że wiele młodych ludzi decyduje się na wyjazd do innego państwa i pracę za granicą. To świetny pomysł na zgromadzenie sporej sumy oszczędności, a na dodatek na poprawienie swoich umiejętności lingwistycznych.

kalkulator i zwrot podatku
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty również pracujesz albo pracowałeś za granicą, wówczas kategorycznie zainteresuje Cię ten poradnik. Okazuje się bowiem, że sporo ludzi płaci równocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to zazwyczaj z nieuregulowanych kwestii prawnych, jednak zawsze w takich wypadkach możesz ubiegać się o zwrot niesłusznie nadpłaconego podatku. Warto znać swoje prawa w tej sprawie, bowiem zazwyczaj okazuje się, że chodzi o całkiem spore kwoty.

Zwrot podatku nie tylko z krajów ościennych uregulowany zwykle jest w państwowych przepisach prawnych. Powinieneś poszukać konkretnych informacji na temat zwrotu podatku w państwie, w którym pracujesz, w internecie (albo zajrzeć na www.pitax.pl/wiedza/). Zwykle jednak przepisy te wyglądają tak samo - dlatego opiszemy krótko tę możliwość na przykładzie Irlandii. O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to bez wątpienia nader ważna informacja, którą warto zapamiętać. Jeżeli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym okresie, wówczas nie będziesz mógł już domagać się zwrotu nadpłaconego podatku.

Co równie istotne, o zwrot podatku możesz ubiegać się tylko za lata podatkowe, które już się skończyły. Wynika to zwyczajnie ze specyfiki kwestii jaką są podatki - urząd skarbowy praktycznie każdego państwa musi mieć wystarczającą ilość czasu na to, aby sprawdzić zeznanie podatkowe każdego podatnika - dopiero na tej podstawie możliwe jest zrobienie zwrotu. Dowiedz się więcej: Pitax


Warto również zaznaczyć, że sporo krajów niestety przewiduje dość skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić tych, którzy niezbyt dobrze znają się na przepisach do ubiegania się o swoje pieniądze. Kiedy zatem nie czujesz się zbyt dobrze w takich sprawach, wtedy możesz zwrócić się po pomoc do bardziej doświadczonych firm. Na rynku działa sporo firm, które za niedużą opłatą są w stanie uzyskać należne Ci pieniądze. To bez wątpienia znakomite rozwiązanie również dla zajętych osób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-09 10:55:21
Tagi: podatki