Warto mieć swoje hobby. To najkorzystniejszy sposób na ciekawe życie, to też dobre, żeby przerwać szarzyznę życia

Życie nie koniecznie musi być nudne i bezbarwne. Czasami do szczęście niewiele potrzeba, aby było lepiej i znacznie bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmieniają inni ludzie, niekiedy dzieje się tak, jak zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Wyjazd do innego kraju również może wpłynąć na nasze życie. Czasem świetnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: psa lub kota. Najlepszy sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.
bieganie jako hobby
Napisał: Peter Mooney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie naszego hobby. Czyż z pewnej strony nie jest banalnie proste. No bo co to, jest przecież tyle dróg, jak na przykład dla plastyków. Zaraz jednak ukazują się się uzasadnione wątpliwości – jaka pasja będzie dla mnie najlepsza? No więc jak to będzie? Trudno, czy łatwo? Prostej odpowiedzi na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba poznać samego siebie. Niektórym takie ustawienie sprawy może się wydawać dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto ma mnie znać lepiej, jak nie ja?To oczywiście dekomplikacja sprawy, gdyż całe życie siebie poznajemy i nigdy, ale to nigdy nie będziemy mogli powiedzieć, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje zalety, a tym bardziej te słabsze, bo wtedy nasz dystans do siebie jest większy, lecz wielu ludzi tak prawdziwie kontynuuj:nigdy nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono ogromnie bogate, nigdy przejdź dużo więcej www.villamare.com.pl zaś nie jest obojętne (na przykład uwielbiamy zwierzęta: http://www.ceneo.pl//Higiena_psow). Mamy przecież pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które wpływają na nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy myśleć, jakie hobby jest dla nas najlepsze, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie na tak będzie można przystąpić do pełnego trudności planu budowania swojej pasji. Niektórzy maja bardziej bezproblemowo, bo hobby posiadają od zawsze. Może zarazili się nim we wczesnym wieku albo mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą rozglądać się za tym, a czy znajdą, to zależy od tego, czy poznają siebie odpowiednio. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zaglądać do swojego wnętrza w poszukiwaniu swojej osobowości?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:28:07
Tagi: pasja, zainteresowania