Bieszczady tajemnicze i niedostępne czyli co ciekawego zaoferować może odwiedzającym ten wspaniały region kraju.

Jednym z najbardziej niedostępnych po dziś dzień regionów Polski są Bieszczady. Dziewicze, niedostępne od lat kuszą miłośników aktywnego odpoczynku i pięknej przyrody. Obecnie Bieszczady się zmieniają, popularne miejscowości wypoczynkowe są coraz chętniej odwiedzane przez licznych turystów, a na bieszczadzkich ścieżkach zaczynają się niekiedy tworzyć kolejki.


sprawdź koniecznie
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mocno zaczęła się też rozwijać baza noclegowa w tych przepięknych górach. Tam, gdzie do niedawna były spokojne, ciche wsie dzisiaj pojawiły się nowoczesne pensjonaty i domy wczasowe, czekające na turystów. Baza noclegowa cały czas się rozrasta, rozwijają się także różne rozrywki i atrakcje, dzięki jakim wakacje bieszczady będą jeszcze ciekawsze i bardziej interesujące. Mocno zaczęła się rozwijać sieć tras rowerowych i konnych, bo Bieszczady to idealne miejsce dla tych form rozrywki. Bardzo dużo w tym rejonie kraju zaczęło się pojawiaćę także różnych imprez kulturalnych, mających zachęcić jeszcze więcej turystów do odwiedzin. Sprawdź więcej na ten temat: wakacje w bieszczadach na ruszajwpolske.pl.

Ale największą chyba z atrakcji Bieszczad nie są wcale góry, a największe w Polsce sztuczne Jezioro Solińskie. Wody jeziora utrzymane są w spiętrzeniu przy pomocy wysokiej na kilkadziesiąt metrów zapory - widok z jej góry jest niezwykły i wiele osób przyjeżdża do Soliny przede wszystkim dlatego, żeby przespacerować się na zaporze i podziwiać niezwykłe widoki. Rzecz jasna jak to z większością zbiorników bywa, również jezioro (Pomost pływający) solińskie jest szeroko używane do różnych wodnych sportów. Nie da się na nim pływać łodziami motorowymi, lecz już żaglówkami, rowerami wodnymi i kajakami już jak najbardziej tak.


góry - Bieszczady
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najpopularniejszych miejscowości nad Jeziorem Soliński, oprócz samej Soliny oczywiście, stał się Polańczyk. Ta nieduża miejscowość zaczyna być coraz popularniejsza wśród wczasowiczów, w takim stopniu, że polańczyk noclegi trzeba rezerwować odpowiednio wcześnie, nawet kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem. Największym plusem Polańczyka rzecz jasna będzie jezioro, ale miejscowość ta stanowi także doskonałe miejsce na bazę do wypadów w góry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-14 12:36:58
Tagi: jezioro, miejscowość, noclegowa baza, baza noclegowa