Polanica Zdrój otoczona zielenią to jedno z najpiękniejszych zakątków Sudetów Wschodnich

Cisza, łagodny klimat, zieleń, ukwiecone klomby, fontanny i pełne uroku krajobrazy. Czasami potrzebujemy wytchnienia od codziennych obowiązków. Od życia w biegu, hałasu i stresu. Kraina geograficzna położona w Sudetach Wschodnich to tereny, które należy odwiedzić przynajmniej z uwagi na dobry mikroklimat .
Z kolei do miejscowości uzdrowiskowej w Polanicy zajechać po poprawę kondycji fizycznej i po poprawę urody. W Polanicy można wyleczyć skutecznie swoje dolegliwości oraz obudzić w sobie chęci do działania. W pijalni Wód Mineralnych, napić się zdrowej wody ze źródła Staropolanka, która ma ponad 100-letnią tradycję wydobycia.
http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/stronie_slaskie/noclegi/97,index.html
Napisał: Ian Petersen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Swoją renomę woda zawdzięcza wielości znajdujących się w niej pierwiastków mineralnych jak wapń, potas, żelazo czy magnez. Dzięki tym pierwiastkom, Staropolanka znakomicie wpływa na funkcjonowanie ciała i umysłu, pomaga głównie leczyć choroby układu pokarmowego. W uzdrowisku polanickim można leczyć ponadto zaburzenia kardiologiczne, układu krążenia oraz zaburzenia narządów ruchu. Doskonale zadbany park zdrojowy, z rezerwatem rododendronów kwitnących od maja do czerwca, stanowi ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy i turystów. Polanica Zdrój - zapraszamy na stronę - posiada liczne trasy spacerowe oraz wiele tras rowerowych. Jednym z najchętniej ruchliwych hal spacerowych i tras rowerowych jest Park Leśny, będący swoistym przedłużeniem obszernego Parku Zdrojowego.

Uzdrowisko w Polanicy, w swojej ofercie turystycznej ma nie tylko szeroki wachlarz zestawów rehabilitacyjnych połączonych z kuracją pitną. Usytuowane w bliskim sąsiedztwie pijalni Wód Mineralnych domy wypoczynkowe uzdrowisko w Polanicy proponuje pobyty lecznicze, zdrowotne i hotelowe z bogatą propozycją zestawów SPA. Programy SPA stworzone z myślą o tych, którzy poszukują propozycji odpoczynku opartego na odnowie biologicznej. Polanica Zdrój jest atrakcyjna o każdej porze roku. Zimą może stanowić fantastyczną bazą pobytową dla amatorów białego szaleństwa. Dojazd do centrów sportów zimowych wynosi - 20 min. do Zieleńca i 40 min. do Czarnej Góry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-22 16:02:51
Tagi: SPA, park zdrojowy, obiekty hotelowe