Czy w istocie można zwiedzać wspaniałe miejsca za niewielkie pieniądze?

Na samym początku warto sobie uświadomić jedno - w żadnym razie nie trzeba bać się samolotów. Codziennie na świecie giną tysiące osób w choćby wypadkach drogowych - i tak większość ludzi nie boi się jazdy samochodem. Z samolotami musi być identycznie. Naturalnie wypadki samolotowe mają miejsce, lecz nie są zbyt częste. Chociaż niewątpliwie są bardzo medialne - to nie dziwi, bo kiedy dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, generalnie żegna się z życiem wiele osób. Na szczęście liczba tego typu zdarzeń jest niewielka, w szczególności na europejskim niebie.
Lotnisko
Napisał: Dave Taylor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bo kiedy pasażerowie lotu z Wrocławia do Sztokholmu albo lecący z Mediolanu do Wilna mieli w ostatnich latach jakieś kłopoty? Trzeba również tak jakby walczyć z tezami ludzi, którzy myślą, że w dalszym ciągu lot samolotem jest bardzo dużym kosztem.

Prawda jest taka, iż często samolot z Warszawy do powiedzmy Londynu jest mniejszym kosztem, niż pociąg z Rzeszowa do Szczecina. W dzisiejszych czasach na całe szczęście latanie jest tanie. Mowa tutaj tylko o lotach na obszarze Europy, chociaż i na ceny połączeń z Nowym Jorkiem albo Dubajem również ciężko narzekać.

I Polacy odkryli tanie latanie samolotem - głównie w rachubę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie bliskich i znajomych, ale również wzrasta ilość takich Polaków, którzy po prostu zwiedzają fajne miejsca. Niby i kiedyś samoloty (szczegóły tutaj: https://lot.com/pl/pl/lot-charters-o-nas) były względnie powszechnym rodzajem transportu, lecz to tanie bilety lotnicze spowodowały, że w znacznym stopniu wzrosło zapotrzebowanie Polaków na usługi lotnicze.

Samoloty w różnych cenach
Napisał: Aero Icarus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby móc bez dwóch zdań tanio latać, przykładowo za kilka złotówek zobaczyć Bergen, należy zakupić bilet z dłuższym wyprzedzeniem. Jeśli chcemy lecieć w poniedziałek, a rezerwujemy lot w przykładowo piątek, nie możemy oczekiwać bardzo atrakcyjnych cen. Najczęściej rezerwacja za pośrednictwem karty także może dać niemałe obniżki. Oczywiście nie musimy płacić za bagaż podręczny, ale jeśli w grę wchodzi waliza, to już musimy dopłacać za bilet. Całkiem sporo blogów traktuje na temat ekonomicznego latania samolotem, zatem z całą pewnością warto zaznajomić się z blogosferą.

Możliwości jest wiele - nie ma kłopotu z niedrogim lataniem.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-26 13:12:52
Tagi: lot, samolot, ceny, bagaż, bilet, pasażer