Jeśli chcesz ukoić nadszarpnięte nerwy i zrelaksować się w spokoju od zgiełku miasta, koniecznie weź pod uwagę wypoczynek w górach.

Praca, rodzina, domowe obowiązki oraz mnóstwo stresogennych zobowiązań sprawia, że zapominamy orzeczach najważniejszych, w tym o- samych sobie. Pęd świata i stały niedobór wolnego czasu na odpoczynek sprawia, że zapominamy o bardzo ważnej funkcji natury w codzienności.

popularna witryna
Napisał: Pawel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pracujemy w szklanych wieżowcach, żyjemy w budynkach z wielkiej płyty otoczonych solidnymi murami. Pomimo powszechnemu przekonaniu, człowiek potrzebuje do życia kontaktu ze światem przyrody .

Każdą wolną chwilę powinniśmy przeznaczać na jedną z form spędzania czasu na łonie przyrody (polecany portal). Badania potwierdzają, że ludzie ograniczający kontakt z przyrodą są o wiele bardziej podatni|człowiek ograniczający kontakt z przyrodą jest o wiele bardziej podatny na groźne choroby, takie jak depresja, apatia, nadwaga czy alergie. Wszyscy interesujący się polepszeniem stanu zdrowia powinni wygospodarować w ciągu dniaminimum pół godziny na spacer po parku albo wyprawę rowerową za miasto.

Naukowcy sugerują, że codzienny ruch na łonie natury z daleka od gwaru miasta bardzo dobrze wpływa na ogólny stan zdrowia,wzmacnia odporność, łagodzi napięcia,poprawia koncentracjęi jest w stanie leczyć symptomy dolegliwości często określanymi mianem chorób cywilizacyjnych.


Co w sytuacji, kiedy żyjesz w centrum betonowej dżunglibardzo oddalonej od zielonej oazy?
Najlepszym rozwiązaniem będzie weekend w górach. Planując weekend warto rozważyć noclegi w Solinie. Od dawna widać stale rosnące zainteresowanie turystyką górską. Wybór tej formy relaksu ma pozytywny wpływ na stan zdrowie człowieka pod wieloma wwzględami. Spacery po górskich szlakach nie tylko poprawiają ogólny stan zdrowia.

Charakterystyczna dla polskich gór dzika przyroda ma cudowny wpływ na psychikę człowieka. Budząc cudowne poczucie symbiozy buduje swoistą więź ze światem ipowoduje głębokie uczucie błogości. Wypoczynek w Bieszczadach jest idealnym sposobem umożliwiającym odnalezienie wewnętrznej równowagi i drogą do poczucia głębokiego relaksu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-02 09:27:46
Tagi: zdrowie, kariera, przechadzkę, fauna i flora