W jakie miejsca najkorzystniej udać się na wczasy? Bez wątpienia Zakopane pełni najlepsze standardy w zakresie wypoczynku

Wisła to najważniejszy ze wszystkich zimowych kurortów w Polsce. Tu co roku na narty zjeżdżają miłośnicy białego szaleństwa z z kraju i zagranicy. Jednakże nie tylko narciarze uwielbiają Wisłę. To cudowny punkt wypadowy w Beskidach, co już dawniej mogli przyznać miłośnicy pieszych wycieczek górskich.

polecany odnośnik
Napisał: Madalina Ungur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wisła to także miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea oraz galerie zapewniają rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się chodzić górskimi szlakami i którzy na stokuprzebywają niezbyt chętnie. Myślisz o idealnym miejscu na odpoczynek? Nocleg w Wiśłe będą idealne. Sprawdź dlaczego - http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/wisla/noclegi/59,index.html.

Ciekawym miejscem do zobaczenia jest również Zakopane. Co koniecznie należy zwiedzić w tym cudownym miasteczku? Szczególnie obecne tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z słynnymi koneserami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zapierające dech w piersiach zabytki góralskiej architektury i dobre przedstawicielki wysoko cenionego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym ciekawiej możemy poznać tych, o których tak wiele pisano w szkolnych podręcznikach.

Interesującym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci wybitni mieszkańcy miasta. duża ilość rozpoznawalnych nazwisk czyni, że ten mały cmentarzyk jest jedną z najistotniejszych nekropolii w Całej Polsce. Historia cmentarza rozpoczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu znanych dla Podhala osób. Tu położony jest m. in. grób znanego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, znanego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Spoczywa tu również architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne mogiły mają na tym cmentarzu również Witkacy i założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Sławne i wybitne osobowości a także niezwykłe w swej formie groby ozdobione ludowymi świątkami dobrze świadczą o wyjątkowości tego miejsca.Innym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w naszym kraju skocznia narciarska. Jej projektantem był znany architekt Karol Stryjeński, a uroczyste otwarcie skoczni nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku słynna skocznia tworzy niezwykłą kartę w dziejach polskiego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą tętni życiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-03 14:20:48
Tagi: narty, Muzeum, architekt