Rzeszów to coraz prężniej rozwijające się miasto. Miasto z bogatą kulturą, z perspektywami na przyszłe lata

Rzeszów to jedno z najokazalszych miast Polski, położony jest na zetknięciu dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, następnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Główna część miasta jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, z kolei inne tereny, to północny koniec Rzeszowa, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy obszar miasta położony na Pogórzu Dynowskim.
Napisał: Młyn Klekotki
Bliskie sąsiedztwo rzeki było sytuacją bardzo utrudniającym wiele spraw, a ciągnęło się to aż do chwili regulacji na początkach dziewiętnastego wieku. Bardzo mógł zmieniać się bieg rzecznego koryta. Tego typu stan rzeczy opisał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. Co więcej, miasto ograniczone było wieloma bagnami, przykładowo osuszanym Żabnikiem. Miasteczko położone jest na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).Krzyżują się tu znaczne szlaki komunikacyjne, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To obowiązuje, że odwiedza to miasto mnóstwo ludzi, czy to w trakcie podróży biznesowych, czy w celach turystycznych.Dzięki temu nietrudno znaleźć hotel w Rzeszowie (http://www.grand-hotel.pl/restauracje/), a jeżeli ktoś chce zrobić konferencję, to także nie będzie problemu z wynajęciem sali konferencyjnej - sprawdź.

Rzeszów posiada duży port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on nastawiony na przemysł innowacji technologicznych, czyli koncentruje się na całkiem rozwijającej się technologicznie branży. Na obszarze miasteczka zlokalizowana jestteż Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są również dwie pozostałe Specjalne Strefy Ekonomiczne. W miasteczku możemy zacząć studia na dwóch liczących się państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym można studiować na jednym z tuzina wydziałów.


Rzeszów
Napisał: Kamil Świdrak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest też Politechnika Rzeszowska jak również kilka prywatnych uczelni wyższych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z największych prywatnych szkół w kraju. W Rzeszowie są trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Poza tym, Rzeszów jest partnerem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które skupia miasta z całej Europy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-05 09:44:08
Tagi: miasto, miasta, studia, Uczelnie