Samotna ekskursja górska

Warto samotnie chodzić w góry. Nie ma znaczenia czy jesteś damą, czy mężczyzną, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. Jeżeli czujesz, że na twojej drodze potrzebujesz samotności, po prostu uczyń to i odważ się ruszyć w pojedynkę.

przeczytaj więcej na stronie www
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Łatwo mówić, ale w jaki sposób się do tego przygotować? Jak zacząć swą samotna przygodę, gdy do chwili obecnej podróżowało się jedynie z kimś? Oto wskazówki, które mogą w tym dopomóc. Odnoszą się one do wędrówek górskich, jednak większą część z nich możesz bez problemu zastosować także w czasie podróżowania po obcym kraju.

Nie lękaj się podróżować w pojedynkę, jeśli czujesz, że to lubisz i tego pragniesz, że leży to w twojej naturze. Kiedy odkryjesz, że podróżowanie w towarzystwie innych nie przynosi ci radości, a wręcz męczy, zwyczajnie spróbuj pójść własnym szlakiem. Jeżeli nie masz żadnej praktyki w samotnych wędrówkach, rozpocznij od prostych jak też krótkich szlaków, stopniowo zwiększając trudności oraz odległości. Doświadczenie przychodzi z czasem a także przespacerowanymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na nazbyt głęboką wodę. W najlepszym wypadku zniechęcisz się pierwszym fiaskiem i nigdy więcej nie spróbujesz. Która trasa jest idealna, ażeby spróbować swojej pierwszej, samotnej wędrówki? Rozpocznij od poznawania interesujących punktów w twej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne trasy. Wybierz się tam na weekendową ekskursję z namiotem.

Jezioro w górach
Napisał: Jayphen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Weź z sobą lekki namiot jednoosobowy. Kiedy zauważysz, iż indywidualne wędrowanie to jest to, co kochasz, wybierz się w niskie góry, przeciągając dystanse i czasy jakie pokonujesz. Włóż wygodne buty north face, włóż do worka katanę przeciwdeszczową.

Zdobywaj informacje o miejscu, przez jakie zmierzasz. Nim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj mapy oraz przewodniki, i porozmawiaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z planem i busolą. Dowiedz się, jakie możliwe niebezpieczeństwa można spotkać na drodze. W trudnych sytuacjach takowe przygotowanie procentuje. Nie lękaj się zgubienia, jednak bądź na nie przygotowany. Dobry tułacz to nie ten, który się nie gubi tylko taki, który dysponuje wystarczającym wyposażeniem, rezerwą paliwa oraz jedzenia, żeby móc odszukać drogę bez pośpiechu, a w razie konieczności także rozbić namiot by przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz minie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-07 12:35:49
Tagi: góry, kurtka, mapy, namiot