W jaki sposób odmieniała się rola koni w życiu ludzi na przestrzeni setek lat?

W minionych i dawno zapomnianych czasach piękne konie spełniały rolę środka do przemieszczania. Na przeróżnych gospodarstwach wykorzystywano je do prac na gospodarce
.
Nieprawdopodobna moc tych niepozornych zwierząt była mocno wykorzystywana w przeróżnych dziedzinach życia. Chłopi zaprzęgali konie i orali przy ich użyciu własne pola. W rozwijających się miastach zwierzęta te były wykorzystywane do komfortowego zmieniania miejsca. Niektórzy zaprzęgali je do własnych powozów, inni na koniu podróżowali z jednego miejsca na inne miejsce. Z chwilą wynalezienia zmechanizowanych
koń
środków do przemieszczania się funkcja koni znacznie się zmieniła. Aktualnie konie (http://www.patataj.com/oferta/pensjonat-dla-koni/) służą do rekreacji. Multum osób pragnie posiadać własnego konia żeby raz na jakiś czas wybrać się wierzchem na wyjątkową i relaksacyjną wycieczkę.I to właśnie z tego powodu stworzonych zostało mnóstwo stadnin koni, gdzie można trzymać swoje konie oraz w dogodnym czasie cieszyć się ich posiadaniem. Multum znanych gospodarstw agroturystycznych posiada konie (kolonie jeździeckie patataj) wyłącznie po to, ażeby organizować w czasie zimy kulig. To świetna zabawa. Dzieci świetnie się bawią na sankach natomiast dorośli z reguły zasiadają w olbrzymich saniach i delektują się śnieżnobiałymi widokami. Kulig bawi nie tylko podczas podróżowania. Na ogół zakańcza się smacznym biesiadowaniem w otwartej przestrzeni pośród uśpionej zimą roślinności jak również w gronie uradowanych biesiadników.

Konie prócz roli rekreacyjnej pełnią znacznie poważniejszą rolę. Otóż w wielu sytuacjach robiona jest z ich użyciem hipoterapia - http://www.patataj.com/oferta/hipoterapia/. To forma rehabilitacji psychicznej i ruchowej. Metoda ta działa wieloprofilowo, czyli oddziałuje jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Hipoterapia przeprowadzana jest zarówno u małych dzieci, nastolatków, jak i u dorosłych ludzi. Obejmuje w głównej mierze osoby które są niepełnosprawne fizycznie jak również psychicznie. Dobroczynne dla zdrowia efekty kontaktu z koniem widoczne były już w starożytności. Aczkolwiek jako technika terapeutyczna pojawiły się w nowoczesnej medycynie dopiero w latach 60, szczególnie w neurologii, ortopedii i psychiatrii.

Widać z tego powodu, że konie mają zbawienny wpływ na ludzi. Budzą zainteresowanie jak również uznanie. Styczność z tymi zwierzętami dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przynosi wypoczynek i w znacznym zakresie poprawia nastrój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-27 09:16:18
Tagi: Rehabilitacja, Neurologia, stadniny, sanie