Marzysz, aby być pisarzem i pisać powieści? Przedstaw swe pióro w odpowiednim wydawnictwie

Literatura cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem, statystyki wykazują, że coraz więcej osób: tak i dzieci, jak i dorosłych, czyta powieści. Nie brak również osób, które chciałyby pewnego dnia zostać znanymi pisarzami i będą prezentować swe dzieła na spotkaniach z fanami. Czy istnieje sposób, aby spełnić takie marzenie? Naturalnie, że tak!


Piszesz w sekrecie? Wyślij do wydawcy!
W Polsce jest wiele utalentowanych osób, które piszą wiersze albo opowiadania, a później kryją je w przysłowiowej szufladzie. Zazwyczaj bywają to osoby zbytnio nieśmiałe, aby uwierzyć, że to co tworzą, mogłoby spotkać się z zainteresowaniem czytelników. Tymczasem rynek wydawniczy w kraju ma się coraz lepiej, wydawcy bardzo łaskawie patrzą na utalentowane debiuty. Szuka się czegoś nowego, co tchnie w świat literatury trochę świeżości. Przez to powinno się odsunąć skromność i zaprezentować swoje dzieła wydawcom, jeżeli będą naprawdę dobre, z pewnością ktoś je wyda. Sprawdź http://ebookred.pl.

gdzie wydać książkę
Napisał: Alberto G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdzie wydać książkę?
Wiele osób, jakie stworzyły już historię, chce wiedzieć, gdzie można wydać swoją książkę. Należy wiedzieć, że rynek wydawniczy okazuje się bardzo szeroki i obejmuje wiele małych bądź większych wydawnictw. Pośród nich znajdują się wydawnictwa czołowe i doskonale rozpoznawane, jak też mniejsze domy wydawnicze, jakie publikują przede wszystkim literaturę niszową. Warto mieć na uwadze, że cały czas powstają nowe wydawnictwa, które nie uzyskały jeszcze znanych autorów i mogą być zainteresowane debiutantami. Chcąc wysłać swój rękopis do wydawnictwa, trzeba zaznajomić się z charakterystyką pozycji wydawanych przez daną jednostkę, gdyż niektóre wydawnictwa (link) specjalizują się w książkach dla dzieci albo w horrorach i nie ma po co słać do nich romansu - odwiedź www.


Chciałbyś wydać za swoje pieniądze?
Pragnienie zostania pisarzem jest tak duże, że dużo osób chce wydać książkę na swój koszt. Jeśli jest się zainteresowanym taką metodą wydania dzieła, należy poszukać wydawnictwa, które wydaje książki ze współfinansowaniem albo na całkowity koszt autora. W takim wypadku autor musi ponieść koszt korekty, składu, jak też druku książki. Ważąc się na taką alternatywę, trzeba zachować znaczną ostrożność, by nie ponieść kolosalnych kosztów. Warto analizować kilka ofert, aby znaleźć tę najkorzystniejszą dla autora i dopilnować, aby wszystkie prace przy książce były wykonane bardzo profesjonalnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-30 14:53:16
Tagi: książki, literatura, wiersze, wydawnictwa, wydawcy, pisarze