Jakie rowerowe narzędzia warto nabyć wybierając się w długą trasę?

Ruszając w dłuższą rowerową trasę warto zaopatrzyć się w nieodzowne akcesoria, żeby nie wydawać pieniędzy na serwisowanie jednośladu.
Jednoślady wymagają serwisu i różnych przeglądów. Niewątpliwie można zlecić to fachowcom. Jednakże, by oszczędzić nieco gotówki opłaci się mieć na wyposażeniu specjalne klucze rowerowe. Własnoręcznie można wykonać wiele niedużych napraw i serwisowych czynności. Ale do tego działania są jednak potrzebne klucze rowerowe. Warto się w nie wyposażyć, ponieważ przydają się do odkręcenia kierownicy, hamulców oraz linek przerzutek. Opłaca się mieć także przeróżne klucze imbusowe i śrubokręty. Najlepiej jest posiadać śrubokręt płaski i tzw. krzyżak. Dzięki nim da się podregulować śruby minimalnego jak również maksymalnego zakresu przerzutek.rower
Napisał: Medano
Na podstawie: Medano
Zdarza się, że psują się korby rowerowe. Z tego powodu wymagają naprawy. Korba w jednośladzie służy do przełożenia ruchu obrotowego pozyskanego pracą nóg na ruch obrotowy suportu. Przez to razem z zębatkami powstaje mechanizm korbowy. Większość jednośladów posiada 2 korby rowerowe: prawą jak również lewą - czytaj o korbach rowerowych . Ramię korby przenosi bardzo duże obciążenia. Z tego względu jest to jeden z najbardziej trwałych elementów w jednośladzie. Jednak mimo tego jest w stanie ulec zepsuciu i potrzebować naprawy. Opłaca się zatem mieć przy sobie potrzebne narzędzia, żeby rowerowa przejażdżka nie zmieniła się w nieprzyjemną przygodę. Własnoręczne reperowanie roweru jest w stanie dać sporo radości oraz satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Co więcej poniesiony jednorazowo wydatek na kupno niezbędnych przyrządów szybko się zwróci. W różnych serwisach przegląd roweru kosztuje około sto złotych. Tak więc opłaci się samemu nieco pogrzebać przy swoim rowerze, a oszczędzone w ten sposób pieniądze dobrze jest przeznaczyć na ciekawe atrakcje - dbaj o swój rower. Poznawanie świata na jednośladzie zapewnia niezapomniane wrażenia. Nic tak nie relaksuje jak bliska styczność z przyrodą.

Dobrze jest zatem często wybierać się na takie zwiedzanie. Przejażdżki górskie lub pokonywanie szlaków rowerowych nad morzem to wspaniały sposób na spędzanie urlopowego lub wakacyjnego czasu. To połączenie rozrywki z wysiłkiem fizycznym, który pozytywnie wpływa na zdrowie ludzkie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-14 14:05:47
Tagi: rower, naprawy, zębatki