Dlaczego bierzemy się za tuning swojego ulubionego pojazdu?

Najważniejszym powodem, dla którego wykonujemy tuning swojego samochodu jest pragnienie polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są także właściciele pojazdów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. Stąd w odniesieniu do tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może z powodzeniem mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na wymianie silnika - więcej. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacznie zwiększy się moc naszego samochodu. Są także posiadacze pojazdów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby ograniczyć zużycie paliwa. To właśnie te osoby decydują się na eco tuning, zob. tu. Wspomniany eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i wyraźnie mniejszym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje równocześnie, że samochód mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa wydalana jest mniejsza ilość spalin.stuningowany samochód
Napisał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pomiędzy tuningiem o charakterze mechanicznym a tym optycznym są znaczące różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać stronę estetyczną samochodu. Stąd w przeważającej części przypadków zamieniają oni tłumik , który był wstawiony fabrycznie na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy podejmują decyzję o używaniu szerszych opon niż te, które powinny być wykorzystywane zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli tuning optyczny nie zostanie przeprowadzony razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszeniu ulegnie komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które nazywamy tuningiem tak naprawdę wprowadzane są w celu poprawy możliwej prędkości samochodu czy mocy silnika.

Decydując się na tuning mechaniczny, powinno się zawsze jego przeprowadzenie zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi. Jeżeli jego określone elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może zmniejszeniu może ulec bezpieczeństwo auta. Jeśli decydujemy się na tuning auta, róbmy to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie zaczyna zagrażać innym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-26 14:41:00
Tagi: samochód, Auto, Silnik, spaliny