Która rozrywka będzie najlepsza dla naszego dziecka? Czytaj na ten temat więcej

Każde dziecko domaga się rozrywki. Niestety aktualnie, w dobie wszechobecnych łączy internetowych i nowych technologii, najczęściej bywają to gry na komputer. Jest to uwielbiona przez dzieci forma wypełniania czasu, z którą ciężko konkurować. Rodzice głowią się w jaki sposób oderwać dziecko od komputera i nakłonić do alternatywnych form rozrywki.
Mamy masę rozwijających form wypoczynku, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój naszej pociechy. Jedną z nich mogą być spektakle dla dzieci. Wtedy dziecko (akcesoria tu https://cebababy.eu/), zamiast gapienia się w laptop czy tablet ma kontakt z żywym człowiekiem. Dziecko, poprzez udział w przedstawieniu teatralnym ma także styczność ze sztuką, co jest szczególnie istotne w rozwoju uczuciowym i społecznym. Mimo, iż dziecko (złap okazje na sesje dziecięce poznań- https://bartkowska.photo/fotografia-dziecieca/) jest tylko biernym obserwatorem, przeżycia, których dostarcza sztuka oddziałują na jego inwencję twórczą, rozwijają umysł oraz aktywizują umysł do działania. Oczywiście spektakl musi być dostosowany do zdolności poznawczych młodocianego widza. Jest mnóstwo teatrów, które mają w swoim repertuarze spektakle dla dzieci.
spektakl
Napisał: DlaMaluchów.Poznań
Na podstawie: DlaMaluchów.Poznań
Często są to widowiska interaktywne, gdzie artyści wciągają młodego widza w świat magii na scenie, gdzie wyobraźnia nie zna granic np. ciekawe skektakle specjalne dla dzieci. To niezwykle ważne, by w teraźniejszym elektronicznym świecie, proponować młodzieży takie rodzajespędzania czasu, gdzie należy wytężyć wyobraźnię, która właśnie przez jej używanie prawidłowo się kształtuje. Niestety większość dzieci preferuje gry komputerowe i elektroniczne gadżety aniżeli sztukę, pewnie właśnie dlatego, że nie zobowiązują ich do zbyt dużego wysiłku intelektualnego. Należy zachęcać dziecko do uczestnictwa w ćwiczeniach teatralnych, które posiadają cenną wartość wychowawczą. Sztuka kształtuje dziecięcą osobowość, aktywizuje ciekawość, rozwija mowę i wzbogaca słownictwo. Uczestnicząc w spektaklu teatralnym, dziecko jest jego współautorem. W ten sposób uczy się współpracy w większej grupie, empatii, odpowiedzialności. To tylko niektóre walory zajęć teatralnych.


Bez wątpienia, zadaniem rodziców jest zapewnienie dziecku obcowania z szeroko pojętą kulturą np. w tym miejscu spektakle-eventy.pl. Oswajanie z teatrem, muzyką i sztuką. To pierwszy krok w wychowaniu wrażliwego oraz inteligentnego człowieka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-10 13:50:52
Tagi: dziecko, teatr, zajęcia teatralne