Czemu Zakopane zaczęło się cieszyć tak wielką popularnością pośród turystów, noclegowa oferta tej miejscowości.

Nie ma chyba bardziej znanego miejsca na mapie turystycznej naszego kraju, jak Zakopane. Ta niezwykle popularna stolica Tatr ma odwiedzających praktycznie bez przerwy, a w popularnych okresach może tam być naprawdę ciasno. Wiele osób dziwi się, po co jechać pół dnia w czasie dojazdu, mieć kłopoty z zaparkowaniem samochodu i później przeciskać się w tłumie na Krupówkach, jeżeli jest tyle innych pięknych miejsc.

Tatry
Napisał: Brandon Atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz Zakopane posiada pewien urok, który powoduje, że wielu ludzi przyjeżdża tam kiedy tylko się da. Miasto to stanowi świetną bazę wypadową na okoliczne szlaki, więc jeśli ktoś lubi górskie wędrówki, to z Zakopanego będzie mu bardzo wygodnie. Na pewno zadowoleni będą też miłośnicy dobrej zabawy - ogromna liczba restauracji i knajp z pysznym góralskim jedzeniem sprawia, że bawić się można do białego rana przy góralskiej muzyce. No i oczywiście pamiętać też trzeba o wspaniałym zakopiańskim klimacie, to właśnie dla poczucia tej niespotykanej gdzie indziej atmosfery tak wielu turystów będzie tam przyjeżdżać. W związku z tak ogromną popularnością w Zakopanem jest bardzo szeroko rozwinięta i zróżnicowana baza noclegowa. Jednak mimo ogromnej wręcz ilości hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych w wielu okresach trzeba się liczyć z tym, że może nie starczyć miejsc dla wszystkich zainteresowanych. Z pewnością sytuacja taka może wystąpić w okresie świątecznym, noworocznym czy ferii zimowych, lecz w czasie majówki czy w wakacje także będzie sporo turystów.
noclegi w górach
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie się wybierał w góry w którymś z powyższych okresów, to powinien pamiętać o tym, żeby odpowiednio wcześnie zarezerwować noclegi w zakopanem. Zostawienie sobie tego na ostatnią chwilę jest mocno ryzykowne, ponieważ może się okazać, że albo wszystkie miejsca będą już zajęte, albo będzie trzeba za nie znacznie więcej płacić niż zwykle. W pozostałych okresach roku jest na szczęście trochę lepiej, chociaż i tu mogą się zdarzyć słoneczne, ciepłe weekendy, w czasie jakich również będzie tłoczno.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-14 17:02:48
Tagi: turystyka, Rezerwacja, wakacje, Tatry