Egzotyczne podróże

Dominikana, państwo położone na Morzu Karaibskim to jedno z ukochanych miejsc na ziemi nie tylko hollywodzkich gwiazd. W dzisiejszych czasach, na cudownych plażach Dominikany, w cieniu wysokich plam kokosowych z przyjemnością regenerują siły rodziny Kowalskich oraz Nowaków.

Egzotyczne wycieczki
Napisał: Joe deSousa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli mimo wszystko nie lubimy nużącego plażowania czekają na nas atrakcyjne wycieczki fakultatywne Dominikana. W stolicy kraju, San Domingo znajduje się wiele ciekawych zabytków z czasów kolonialnych, oraz urokliwe kafejki z niedrogim i pysznym jedzeniem. Największe wrażenie robi jednak na urlopowiczach fantastyczna przyroda. Koniecznie musimy więc popłynąć na pobliską wysepkę Saona, by zobaczyć największą na świecie kąpielową wannę płyciznę Piscina Natural.

A jeżeli marzy się nam Dominikana nurkowanie, w błękitnej i cieplutkiej wodzie spędzimy wspaniałe chwile przypatrując się pięknie ubarwionym egzotycznym rybom - najlepsze wakacje na Dominikanie - oferta Villapolonia. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę na safari, pamiętajmy, że wielkim zaskoczeniem tej wycieczki jest wspinaczka trasą która wiedzie przez... siedmiostopniowy wodospad.

Najlepszą porą jest na wyspie przełom stycznia oraz lutego. To właśnie wtedy na Karaiby przypływa rokrocznie ponad 200 waleni, by zakładać rodziny i rodzić potomstwo. Po zwiedzaniu klimatycznego miasteczka nabierzmy sił i zjedzmy najlepsze tutaj owoce - (sprawdź więcej). A potem odwiedźmy sklepiki, poszukując pamiątki dla bliskich.

Egzotyczna wycieczka
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczki Karaiby wyszukamy w opcji first minut i last minut. W pierwszym przypadku, wycieczkę musimy wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszak i tak organizujemy urlop, w jakim celu czekać do ”ostatniego dzwonka”?

Bardziej jednak opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym taniej go kupimy. Na dzień przed wyjazdem może trafić się nam wycieczka tańsza nawet o 40 procent. Oczywiście pod warunkiem, że mamy tak mocne nerwy, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy znajdzie się tani bilet. Nieco tańsze bywają też wycieczki sprzedawane przez Internet, albowiem nie musimy płacić za pośrednictwo agenta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-11 16:40:14
Tagi: last minute, gwiazdy, wodospad, San Domingo