A w sercu ciągle maj

Po przedłużającej się zimie nadeszła w końcu ożywcza wiosna. Meteorolodzy zapowiadają, że w obecnym roku dni majówkowe będą słoneczne. Mieszkańcy Polski gremialnie wyruszą na urlop, by napawać się słońcem. Dla ludzi, którzy jeszcze nie zaplanowali, dokąd wyruszą na dni urlopowe, prezentujemy ten oto artykuł. Przedstawiamy w nim trzy fajne kierunki, które warto wziąć pod uwagę.

Najpierw Zakopane Atrakcje turystyczne w tym kurorcie raczej są wszystkim nieobecne, ale należy krótko je wypisać. Główną sprawą, która zachęca do odwiedzin gości z granic państwa i ze świata, jest otoczenie kurortu. Tatry to cudowne pasmo górskie, które oferuje zapierające dech w piersiach pejzaże i w sam raz na wycieczki szlaki turystyczne. Inną atrakcją jest rzecz jasna specyficzna kultura góralska, która tworzy wyjątkowy klimat. Każdy musi wypróbować tradycyjnych dań i posłuchać śpiewających baców. Zwolennicy sportów bez wątpienia muszą zwiedzić najsłynniejszą w kraju skocznię narciarską. Zobacz również: wynajem apartamentów w zakopanem.

Napisał: Młyn Klekotki
O ile chodzi o Karpacz atrakcje turystyczne są tam z pewnością mniej porywające, lecz i tak warto pojechać do tej miejscowości. Dla maluchów Karpacz posiada odjazdowy tor saneczkowy, który funkcjonuje cały rok i gwarantuje wspaniałą zabawę. Dzieciaki muszą też zwiedzić miejskie Muzeum Zabawek, które posiada imponujące kolekcje eksponatów z całego świata. Wartą uwagi opcją jest Świątynia Wang, drewniany kościółek przeniesiony z Norwegii. Należy dodać, że ta karkonoska miejscowość jest najbardziej zachęcająca dla przyjezdnych zimą, gdyż funkcjonuje tu mnóstwo bardzo dobrych tras zjazdowych.

Dla turystów żyjących niedaleko południowej granicy najciekawszym celem są Czechy Atrakcje turystyczne tego śródlądowego kraiku trudno jest tu wypisać. Pierwszym celem podróży musi być Praga – miasto stołeczne Czech i energicznie bijące serce tego kraju. Warto także pojechać na urlop w tereny leżące bliżej naszego kraju, np. do niewielkiego miasta Jesionik.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-18 13:17:10
Tagi: przewodnik, stolica, urlop, góry, miasto, wyprawy, wycieczki, dzieci, miasta, kultura, Muzeum, Polacy, krajobrazy