Wrocław oczami obcokrajowców. Oryginalna mapa miasta

Na południe kraju zjeżdża pokaźna liczba zagranicznych gości. Czasami z czystej ciekawości, typowo urlopowo, czasami by studiować czy pracować w swoim zawodzie. Które z miast Polski południowej wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, uporządkowany Wrocław lub stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko poczuć się jak u siebie, lecz również tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.
miasto nocą
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się świadomie, ponieważ miasto to jest bardzo do przodu nie tylko w dziedzinie kultury czy w rozwoju, ale jest też pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką ofertę atrakcji, sporą bazę hotelową i bogaty wybór lokali gastronomicznych i imprezowych. Osoby, które przyjeżdżają w ramach jednego z programów wymiany studentów, najczęściej mają sporo wolnego czasu na oswajanie się z miastem, huczne imprezy i aklimatyzację. (http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html) Czasami wydział robi wycieczki po okolicy i wyprawy z przewodnikiem po mieście, lecz swoją mapę studenckiego życia obcokrajowcy robią sami albo z ogromną pomocą gościnnych „lokalsów”. Czasem również wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają sobie najbardziej interesujące pozycje - http://www.ekotur.wroclaw.pl/. Ludzie, którzy przyjechali się tutaj uczyć, mogą zrobić sobie wyprawy po Wrocławiu tropem wrocławskich krasnali albo do zwiedzania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane dzięki „urban card”.ratusz
Napisał: lumiere
Osoby, które przyjechały do pracy, z pewnością chętnie zrelaksują się po niej w jednej z wielu knajpek czy restauracji w rynku czy w Pasażu Leopolda albo zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza w sezonie, a w zacienionych alejkach można naprawdę odpocząć i poczuć się wyjątkowo. Jeżeli naszego zagranicznego gościa interesuje architektura miasta, możemy zabrać go na zwiedzanie centrum, kościółków i kamienic oraz spacer po bulwarze na Ostrowie Tumskim.

Na zwiedzaniu Wrocławia i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić mnóstwo czasu, a i tak nie można uznać, iż to już koniec. To miasto szeroko otwarte na wszystkich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 06:29:35
Tagi: miasto, imprezy, parki, atrakcje