Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru noża survialowego? Jakiego typu kwestie są najbardziej istotne? O czym przede wszystkim pamiętać?

Kiedy wybieramy się na wyprawę, to niezależnie czy będzie to las czy góry, najlepiej zabrać ze sobą nóż. Nóż w terenie to jeszcze coś więcej niż standardowe narzędzie. Nóż to coś bardzo osobistego, niektórzy czują nawet z nim więź emocjonalną. Lecz abstrahując od tego trzeba wiedzieć, że na rynku jest tak duży wybór, że nie jest łatwo wybrać najlepszy model. Jednocześnie są tego rodzaju sytuacje, iż niezawodny model będzie bardzo przydatny. Najlepiej posiadać w takiej sytuacji model, jakie spełni swoje zadanie.
scyzoryk bear grylls
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach najbardziej popularne są dosyć duże noże, jak maczety czy kukri. Są bardzo świetne na różnego typu obozy - harcerskie lub survivalowe. W tego rodzaju miejscach można poczuć wspólnotę i każdy może poczuć się bezpiecznie. Jednak chodzenie z tego typu nożem w widocznym miejscu, jak cholewa, łydka czy pasek to raczej beznadziejny pomysł. Jak więc będziemy potrzebować na przykład złapać stopa to mamy małe szanse z takim nożem. I co się dziwić, przecież kierowca, jak zobaczy takie coś, to od razu zrezygnuje z postoju. Zamiast tak więc inwestycja w taki sprzęt powinniśmy bardziej skorzystać z profesjonalnej marki, jak scyzoryk bear grylls - rzetelne omówienie na http://cqb.pl.
fixedy
Napisał: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firma ta oferuje rzeczywiście jakościowe oraz profesjonalne scyzoryki, które są zapewnieniem, że każda wyprawa będzie jak najbardziej udana. Na pewno jeśli chodzi o nóż to nie warto wydawać oszczędności na firmy mało znane, jakie nie gwarantują jakości oraz pewności, że taki produkt faktycznie się sprawdzi. Najkorzystniej udać się do profesjonalnego sklepu lub odwiedzić Militaria online, gdzie sprzedawca doradzi, który model będzie dla nas najlepszy, czy wspomniany we wcześniejszym fragmencie bear grylls czy fixedy, lub może jeszcze inny. Powinniśmy przyznać, że w dzisiejszych czasach na rynku jest wiele ofert, w których sprzedawcy zachwalają, że dany nóż survialowy będzie uniwersalny. Dobrze wiedzieć, iż nie ma czegoś takiego, bo każdy nóż tworzony jest do odmiennych zadań, a jak ktoś jest zdania, iż sprzedaje uniwersalny nóż najpewniej chce najzwyczajniej wyciągnąć od nas pieniądze. Nie będziemy w stanie kupić noża, który będzie idealny w dżungli, na Syberii i w trakcie innych zdarzeń - sprawdź więcej na www.cqb.pl.
Jak każdy nóż, tak samo zresztą jak plecaki, buty lub kurtki, powinniśmy nabyć zgodnie z jego przeznaczeniem. To konieczne. Coś do wszystkiego najprawdopodobniej będzie do niczego. Jak będziemy to mieć na uwadze to możemy mieć pewność, iż dobrany przez nas nóż czy scyzoryk będą sprawdzać się najbardziej profesjonalnie i to w wielu różnych sytuacjach. Jednakże co najważniejsze, o czym wspomnieliśmy wcześniej, nie można wybierać jednego noża do wszystkiego, do każdej wyprawy, ponieważ to pewność, iż w jakiejś sytuacji okaże się on zupełnie nieprzydatny. Co więcej, w niedopasowanych warunkach może wydarzyć się tak, że szybciej się zużyje, tak więc nie skorzystamy już z niego więcej. Po co więc na darmo wydawać pieniądze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-02 16:23:03