Gry planszowe idealnym dodatkiem do wieczoru w gronie rodziny – bo na „planszówki” zawsze znajdzie się czas

Planszówki wielu z nas kojarzą z okresu dzieciństwa. Długie godziny strawione na przeskakiwaniu pionków albo rzutami kostką przynosiły multum pozytywów, wypełniając sobą jednocześnie pochmurne jak i ciepłe dni.


Dixit
Napisał: Dave Stone
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie planszówki przeszły dużą ewolucję. Na rynku z roku na rok pojawia się multum nowych ofert z grami, które są zdolne przykuć graczy w każdym wieku na długie godziny i pozwolą zapomnieć o Bożym świecie. Pośród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się ciągle rosnącą popularnością znajduje się Dixit. Jest to zabawa przeznaczona do maksimum 6 graczy, polegająca na opisaniu frazą albo pojedynczym dźwiękiem obrazku znajdującej się na wylosowanej karcie. Dixit to rozwijająca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają dorośli w czasie wieczornych spotkań.


Inną grą planszową, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w wielu domach są pędzące żółwie. Jest to absorbująca gra w której zmierzamy żółwiem do sałaty, jednak zaraz za nami znajdują się inni pretendenci do zwycięstwa. Gra pędzące żółwie wymusza na graczu wcielenie się w funkcję stratega, bo mimo plansza pokryta jest barwnymi grafikami to każda seria do prostych nie należy. Jest to doskonała zabawa zarówno dla dużych jak i małych graczy.


Dobble to ostatnia propozycja, która będzie w stanie dodać sporej dawki zabawy do dowolnego spotkania towarzyskiego. Dobble jest relatywnie prostą planszówką, która wymaga uwagi podczas rozgrywki. Uczestnicy dopasowują symbole z otrzymanych kart do tego, który znajduje się na samym końcu. Gracz, który zejdzie ze swojej talii wygrywa.


Gry planszowe to łatwy i efektowny sposób na ubogacenie każdego spotkania, pozwalając znów poczuć się dzieckiem. Warto zorientować się jakie warianty aktualny rynek ma do zaoferowania w tej kategorii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:31:53
Tagi: dzieci, grafika, gra, czas