Przetestowane buty do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swojej garderobie eleganckie buty na co dzień, wysokie szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem też kilka butów sportowych. Jednak nie każda ma buty specjalne, potrzebne do uprawiania sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalne mrozy. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie tego typu butów?

buty do wspinaczki górskiej
Napisał: nie
Na podstawie: pixabay.com
Kiedy mowa o obuwiu do wspinaczki, dobrze jest rozejrzeć się za ofertami przedsiębiorstw, jakie produkują takie obuwie od wielu lat i rzeczywiście tworzą obuwie odpowiadające potrzebom sportowej wspinaczki. Takim przedsiębiorstwem jest Rock Pillars, jakiej buty wspinaczkowe robione są w oparciu o sprawdzoną technologię oraz długoletnią znajomość branży. Stale marka Rock Pillars pracuje nad lepszymi rozwiązaniami technologicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki stabilnej budowie i użytym materiałom, buty Rock Pillars niwelują bariery we wspinaczce - chcę zobaczyć. Czy dzięki tym zaawansowanym technologiom cena tych butów jest kosmicznie duża? Chyba nie. Jest optymalna, a z pewnością adekwatna do jakości tego obuwia. Całkiem podobnie, jak buty - przejdź do oferty - Rock Pillars, buty traperki czy trekkingi muszą być stabilne i wytrzymałe, a użyte do ich produkcji materiały – solidne i wielokrotnie przetestowane. W traperach trzeba pochodzić dłuższą chwilę po sklepie, żeby sprawdzić, czy buty bardzo dobrze stabilizują kostkę i są stabilne i twarde, ale nie tak sztywne, iż trą stopy przy każdym kroku. Traperki, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć podeszwę z bieżnikiem. Oczywiście różni się on znacząco, lecz to bardzo istotne, aby zwrócić na niego uwagę. Od tego zależy, czy będziemy poruszać się niestabilnie, czy nasze kroki będą stabilne. Podobnie jest z wiązaniami i szyciami – buty - wejdź - szyte o właściwie dostosowanych sznurowadłach będą służyły bez problemu długo i zdadzą egzamin w różnych warunkach.wspinaczka górska
Napisał: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trudno mieć wprawę w kupowaniu obuwia do zadań specjalnych, kiedy kupuje się je raz na długi czas, więc dobrze jest skupiać się zawsze na materiale, z którego są wykonane, obszyciach, dobrej podeszwie, gwarancji jakości od producenta i cenie. Jeżeli tylko możemy buty wypróbować – zróbmy to. Będziemy mieć pewność, że wybieramy idealny model. I nie bójmy się wypytywać sprzedawcy o ich dokładne parametry. Te buty mają nam służyć przez wiele lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:30:48
Tagi: technologia, cena, dzień