Wyprawa w góry – co ze sobą zabrać, by być przygotowanym na wszystko?

Wakacje tuż tuż, należy więc rozpocząć planowanie wycieczki. Dobrze jest zaplanować wszelkie elementy naszego wypoczynku z wyprzedzeniem, aby w trakcie odpoczynku, nie przeszkadzały nam żadne trudności.


Takie planowanie zaczynamy oczywiście od wybrania miejsca, w które chcemy pojechać.


wyobrażenie - bieganie
Napisał: Jan Kraus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Częstym zapytaniem wśród wczasowiczów jest to gdzie się udać – w góry czy też nad morze. Zapewne dla miłośników słońca, pięknych plaży strzałem w dziesiątkę, będą rajskie wakacje nad morzem, jednak istnieją także Ci, którzy kochają góry i nie widzą oni wypoczynku bez chodzenia po nich. Decydując się na tego typu aktywny wypoczynek, trzeba mieć na uwadze, iż musimy być wyposażeni w rzeczy, które nie tylko zatroszczą się o naszą wygodę, ale także o bezpieczeństwo.


Jeżeli jest to nasza pierwsza taka podróż, należy zweryfikować co musimy zabrać ze sobą udając się w góry. W Internecie istniejewiele stron, na których znajdziemy listy rzeczy, które należy mieć przy sobie podróżując po górach. Głównie należy mieć dobry jakościowo plecak, do którego zapakujemy potrzebne nam rzeczy. Tego typu plecak musi być wygodny, dość lekki i pojemny, aby był w stanie zmieścić potrzebne nam rzeczy. Następną istotną rzeczą jest termos, zwłaszcza wtedy gdy planujemy udać się w góry późną jesienią lub zimą, wówczas taki dodatek być niezbędny, przecież nic tak nie ociepla organizmu jak gorąca herbata.


Następną bardzo ważna rzeczą, jaką ze sobą weźmiemy, a dokładniej na siebie założymy, jest kurtka – musi ona być bardzo wytrzymała, by ochraniać nas zarówno przed ziemnem jak i wodą. Istotne, by mieć na uwadze, iż pogoda zmienia się w górach dość szybko i gorące słońce może w krótkim czasie zamienić się w ulewę. Nie zapominajmy także o apteczce, która podczas takiej podroży z pewnością się przyda - niesamowity camp.


zabawy
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli podstawowe elementy mamy już zapakowane, trzeba pomyśleć nad tym, co muszą mieć Ci, którzy zamierzają się wspinać, bowiem przy takiej formie aktywności sportowej, sprzęt ma wielkie znaczenie i tu nie zaleca się oszczędzać, bowiem chodzi o nasze bezpieczeństwo. Tego typu sprzęt znajdziemy w sklepie górskim, jeżeli nie wiemy gdzie zlokalizowany jest taki sklep w naszej okolicy, należy wyszukać w Internecie frazę sklep górski, a z pewnością pokażą się nam sklepy wraz z lokalizacjami - http://skalnik.pl/.
Do jednych z znanych firm zajmujących się produkcją sprzętu przeznaczonego do wspinaczek, jest firma Camp, której artykuły są niezwykle wysokiej jakości, a jej duża oferta obecna jest w każdym sklepie górskim, zatem jeżeli przygotowujemy podróż w góry, nie czekajmy i jak najszybciej dowiedzmy się co nabyć, by poprawnie skompletować niezbędny nam sprzęt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:31:20
Tagi: sieci, podróż, SPA, sklep