Co jest lepsze góry czy polskie morze?

Polska jest krajem zawierającym urokliwe tereny górskie i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną dla turystów. Spór o to, czy lepiej spędzić urlop w górach, czy nad morzem tkwi głęboko polskiej kulturze, należy jednak być wdzięcznym za możliwość wyboru – każdy turysta znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Polska słynie w całej Europie ze wspaniałych, małych miejscowości wypoczynkowych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze turystów z zagranicy.
Nad morze
Międzyzdroje  - nadmorska plaża
Napisał: Salon Nowojorski
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Zwolennicy morskich krajobrazów na pewno polubią Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto położone na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) To miasto zachwyca nie tylko pięknym krajobrazem i morskim klimatem, ale także dużą ilością wspaniałych zabytków. W mieście funkcjonuje też kilka domów uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Przebywając w pobliżu trzeba koniecznie zobaczyć starówkę, gdzie znajduje się dużo pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest rzecz jasna najatrakcyjniejsza w lecie, gdy można opalać się na plaży i pływać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest także miejscowością rybacką, wypoczywając tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry
Wycieczki, góry
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Jedną z najpiękniejszych miejscowości górskich jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie kraju, blisko granicy polsko-słowackiej. Przed wyruszeniem w to piękne miejsce, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zająć miejsce w pensjonacie. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem lubiane miejsce na wypoczynek i próbując zająć pokój u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza porą zimową, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie dobrze jest wybrać się tam właśnie wtedy. Trzeba jednak pamiętać, że samotne górskie wyprawy zimą bywają bardzo niebezpieczne. Udając się do Krynicy najlepiej pojechać pociągiem. Sporym utrudnieniem w mieście jest bowiem brak parkingów dla turystów.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-15 11:44:26