Jakie gry planszowe warto zarekomendować? Jakie będą godne uwagi ?

Bez wątpienia dzisiaj najbardziej cenione będą gry komputerowe różnorakiego typu, nie znaczy to jednakże, iż nie istnieją inne formy rozrywki. Dobrym przykładem są planszówki, jakie wracają do łask oraz mają do zaoferowania naprawdę wyjątkową rozgrywkę.


Warto poznać je bardziej, oto wybrane propozycje.


rock


pl:Eric Sardinas
Napisał: Kuba Bożanowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z takich gier jest na przykład Dixit, czyli śmieszna oraz interesująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania, najlepiej gra się w nią w otoczeniu przyjaciół i bliskich osób. Pozycję stworzył Jean Louirs Roubir, jest doktorem praktykującym w szPITalu z młodymi chorymi, którzy przeżywają trudności w środowisku szkolnym, ale nie tylko.


Co ciekawe po kilku rozgrywkach w Dixit (https://groteka44.pl/dixit.html) została u chorych zauważona znaczna poprawa, na przykład lepsze konstruowanie wypowiedzi czy lepsze relacje z innymi ludźmi. Kolejną propozycją jest świetna gra pod tytułem Pędzące żółwie (https://groteka44.pl/pedzace-zolwie.html), która gwarantuje ogrom zabawy dla każdej osoby, dzieciom jak również i dorosłym. Ta pozycja została stworzona dla tych, którzy dopiero zaczynają grać, gdyż świetnie przygotowane grafiki oraz karty z symbolami umożliwiają zrozumienie przekazu oraz sensu gry. Końcowa z opisywanych gier to będzie Dobble (https://groteka44.pl/dobble.html).
Zasada Dobble jest bardzo prosta, więc każdy może w to zagrać. Patrzymy na pierwszą kartę, jaką trzymamy w ręce, lecz także na tą, jaka leży na środku. Przez to musimy odszukać na obu kartach wspólny znaczek, jaki określamy, a potem szybko pozbywamy się swojej karty.


Należy przyznać, że nie ma chyba podobnej takiej gry, jaka potrafi tak rozruszać towarzystwo. Jednocześnie nie ma tak prostej, jaka daje tak wiele zabawy w ciągu kilku minut. Gra jest więc emocjonująca, prędka, ciągle coś się w niej wydarza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-18 13:36:37
Tagi: gracz, karty, PIT, rozrywki