Najważniejsze atrakcje przyrodnicze które proponują Karkonosze.

Istnieją miejsca w Polsce, których widok zapiera dech w piersiach. Takim miejscem są między innymi nasze góry. Karkonosze to duże pasmo górskie Sudetów leżących w południowo zachodniej Polsce.


Turyści, którzy zamierzają odwiedzać karkonoskie miejscowości wypoczynkowe nie mogą skarżyć się na deficyt rozrywek.


szklarska poręba hotele
Napisał: David Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com


zajęcia szkolne
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com
rowerem wśród kwiatów
Napisał: Thomas Rousing
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najważniejsze z nich to naturalnie długie, nieraz całodzienne włóczęgi górskimi szlakami, często wiodącymi przez lasy, bądź kosodrzewinę. To napotykanie na tych szlakach zabytkowych budowli, gdzie napotkamy noclegi Szklarska Poręba nierzadko w drewnianych budynkach, zdecydowanych na zapewnienie pożywienia i dachu nad głową. To zdobywanie okazałych grzbietów i podziwianie rozciągających się z nich pejzaży. Ale to nie wyłączne atrakcje krajoznawcze które oferują Karkonosze. Magnesami samymi w sobie są dwa największe karkonoskie wyciągi krzesełkowe. Jeden z nich z Karpacza na Kopę, inny ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Niejednokrotnie napotkać można krążące, jak w wielu ogólnoświatowych uzdrowiskach, kolejki przewożące wędrowców od jednej atrakcji do drugiej. Wszystkiego dopełniają muzea, także miasteczko w klimacie rodem z westernów.


Utrudzonym podróżnikom proponowane są Szklarska Poręba hotele. Po zasłużonym odpoczynku warto wyruszyć w dalszą wędrówkę.


Koncentracja wielu terenów chronionych na stosunkowo niedużej przestrzeni zaświadcza najlepiej o niepowtarzalnych atutach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych owej części Sudetów Zachodnich. Modne są tory saneczkowe, które cieszą i bawią nie tylko najmłodszych, ale wywołują przyjemność nawet u ich opiekunów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-25 13:41:30
Tagi: trasa, kurs, szlak, widok, miejsce