Jakiego rodzaju mapy możemy obecnie kupić albo zwyczajnie mieć w zasięgu ręki?

Obecnie posiadamy szczęście móc podróżować prawie po całym globie. Jest to tylko kwestia wyobraźni oraz posiadanej na taki cel gotówki. Nim jednak wybierzemy Wyspy Kanaryjskie czy Australię, powinniśmy dobrze zaplanować cały urlop.
mapa
Napisał: Mekanoide
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przecież tak robią nie tylko turyści, ale również profesjonalni podróżnicy.


Zanim zatem spakujemy swoje walizki, musimy zakupić tak konieczny element wyposażenia jak dobra mapa. Fakt, to prawda, że obecnie można by kupić urządzenie GPS lub zwyczajnie korzystać z nawigacji wgranej do telefonu komórkowego, jednak nic nigdy nie może zastąpić wyniku pracy kartografa. Przecież w urządzeniu GPS w każdym wypadku może się wyczerpać bateria bądź możemy znaleźć się w miejscu, gdzie nie ma dostępu do sieci komórkowej. Powodów braku możliwości skorzystania z nawigacji GPS są setki.


opony do BMW
Napisał: Marko Backovic
Na podstawie: http://www.flickr.com


busy
Napisał: Rod Waddington
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pamiętaj również, że są przeróżne rodzaje map. Funkcjonuje zatem mapa geomorfologiczna, klimatyczna czy polITyczna. Wydzieloną grupę stanowią również mapy historyczne, które pokazują przykładowo zjawiska o charakterze społecznym i politycznym w różnych okresach z przeszłości. Przeważnie są to mapy ogólne, zebrane w atlasach historycznych lub mapy ścienne. Jeszcze inna mapa może być wykonana przez osoby, które w niedługim czasie zamierzają zawrzeć ślub. Innymi słowami to może być mapka dojazdu do kościoła lub do restauracji, w której będzie odbywać się wesele.
Wszystko zatem zależy od zadania konkretnej mapy, jednak obecnie nie ma żadnego problemu z dostępem choćby do map Księżyca, ponieważ tego typu gałąź nauki jak kartografia jest obecnie niezwykle rozwinięta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:51
Tagi: mapa, klimat, zakup, plecak, IT