Japonia jako często odwiedzany teren

Wielu ludzi wyszukuje ciekawych zakątków świata, aby poznać całkiem różną kulturę i nasycić oczy doskonałymi zabytkami. W ostatnim okresie jednym z chętnie zwiedzanych państw jest Japonia.


To kraj, do jakiego można jechać o jakiejkolwiek porze roku.
Fototapety ścienne
Napisał: art.widi.pl
Na podstawie: art.widi.pl


pieniądze
Napisał: iStockphoto.com


Japonia jest piękna w kwietniu, gdy już jest ciepło, ale nadal nie zaczęły się upały. Wiosna to cudowny czas, wszędzie zakwitają wspaniałe drzewa wiśniowe. Atmosfera służy spacerom i spędzaniu większej części dnia na świeżym powietrzu. Dzisiejsze Tokio urzeka pełnym neonów ulicami. To miejsce, gdzie znajdują się bardzo wysokie i niezwykle współczesne wysokościowce. Na tych wysokościowcach znajdują się bezpłatne miejsca widokowe. Prócz podziwiania panoramy Tokio można ujrzeć Fuji, skonsumować w restauracji, napić się kawy w kawiarni bądź kupić pamiątkę, patrząc na rozległą panoramę metropolii Japonii. Watro zobaczyć jeden z najogromniejszych figur Buddy, posiada ponad 11 metrów wielkości. Poza tym, należałoby zwiedzić buddyjskie świątynie sekty zen, piękne ogrody z cudownym nastrojem. Drewniane świątynie buddyjskie ciekawie położone na zboczach, lub szczytach gór w Kioto i Narze mające bronić miasta przed złymi demonami, ogarnione ogrodami służącymi medytacji urzekną wyszukujących spokoju i harmonii z naturą. wyspa Yakushima to prawdziwy eden dla przyrodników.


Można tu zobaczyć żółwie morskie składające na plaży jaja, lasy namorzynowe, charakterystyczne góry porośnięte deszczowymi lasami.


Będąc w Japonii nie wolno odrzucić skosztowania świeżych okonomiyaków, smażonego ciasta z różnymi domieszkami, rybą, warzywami, czy owocami morza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:11:14
Tagi: dom, wyspa, stok