Masz wybór – integracyjna czy może zwyczajna?

Jaką szkołę wybrać dla malucha - zwyczajną czy może integracyjną? Jest to trudna jak też istotna decyzja. Na czym polega nauczanie integracyjne?


Dla kogo są klasy integracyjne? Dla uczniów niepełnosprawnych.


spływ
Napisał: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lecz czy jedynie? Wielu rodzicieli zdrowych maluchów szczególnie zabiega o zapisanie dziecka właśnie do klasy integracyjnej. Z jakiego powodu? Twierdzą, że w klasie integracyjnej dzieci nauczą się tolerancji oraz szacunku dla drugich, niezależnie od ich mądrości, sprawności oraz wyglądu. Chcą bowiem, by ich dzieci były nie jedynie asertywne, ale też pełne empatii. Chodzi więc o integracje z kalekimi dziećmi.


Jak wygląda normalny dzień? Bywa, że w integracyjnej klasie dzień jest inny aniżeli w zwyczajnej klasie, dlatego że więcej się w niej dzieje - niejako - obok lekcji. Bywa, iż jest po prostu więcej hałasu a także rozgardiaszu. Czasami zdrowe dziecko musi poświęcić swoją wygodę na rzecz osoby niepełnosprawnej. W klasie integracyjnej zawsze trzeba myśleć o potrzebach oraz możliwościach kalekiego kolegi czy też koleżanki, chociażby planując sportowe zawody, eskapadę za miasto bądź do kina. Dzieci niepełnosprawne są pod opieką szkolnego pedagoga, ale nie oznacza to, że nie będą wywoływane do tablicy przez nauczyciela prowadzącego. Dzieci zdrowe z kolei zawsze mogą liczyć na pomoc pani pedagog.
Należy pamiętać, iż w integracyjnej klasie każdy uczeń będzie miał takie same prawa i obowiązki z zastrzeżeniem, że każdy jest osobowością mającą odmienne możliwości psychofizyczne. Ta klasa to doskonały wybór.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:12
Tagi: wygląd, maluch, możliwości