Odwiedzamy Kenię

Wyprawa do serca Afryki zapewni dużo atrakcji oraz niezwyczajnych wspomnień.


Kenia to perfekcyjne miejsce na wypoczynek. Pragniesz wygrzać się na plaży? W takim wypadku najbardziej spodobają Ci się okolice Mombasy.


Tamtejsze kurorty zadowolą nawet najwybredniejszych podróżników. To idealne miejsce dla fanów nurkowania. Pod wodą odkryjemy bajeczne rafy koralowe i rozmaITe gatunki egzotycznych ryb. Pamiętną atrakcją będzie eskapada na spotkanie z delfinami. Kąpiel z owymi miłymi stworzeniami to autentyczna frajda! Na zakupy wyrusz do stolicy państwa. W Nairobi każdy obieżyświat znajdzie coś dla siebie. Stragany uliczne zachwycają rękodziełem, najpiękniejszy jest jarmark Maasai Market, na którym handlują barwnie przyodziani przybysze z okolicznych wiosek. Kupisz od nich bransolety oraz koraliki, a również pachnące przyprawy. Spróbuj tutaj również regionalnych delikatesów, egzotycznych rybek i bardzo słodkich legumin.


pokój na wynajem
Napisał: Jennie
Na podstawie: http://www.flickr.com


Największą atrakcją Kenii są na pewno eskapady na safari. W okolicy Nairobi odnajdziesz mnogie parki natury a także rezerwaty, w jakich są one aranżowane. Podróż odbywa się w specjalnie dostosowanym do tego samochodzie terenowym pod okiem miejscowego przewodnika. Na admiratorzy gór oczekuje wulkaniczny masyw górski (ważny link) Kenia. Wdrapanie się na ponad 5 tysięcy metrów to autentyczne wyzwanie, sprostanie mu jest możliwe tylko pod okiem wytrawnych alpinistów.
Z kolei jadąc ku zachodniej granicy państwa odnajdziesz niezwyczajne jezioro Wiktoria. Bezkres wód przywodzi na myśl troszeczkę toń morską i jest jednym z największych zasobników wody pitnej w całej Afryce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:11:14
Tagi: odpoczynek, wypoczynek, IT, lokal, natury