Jak można by spędzić aktywnie czas niemal w towarzystwie Sfinksa?

Wyłącznym istniejącym jeszcze z siedmiu cudów starożytnego świata jest zlokalizowana na północy Afryki Piramida Cheopsa. To w jej pobliżu jest także niezwykle popularny Sfinks. Jeśli chciałbyś obejrzeć te niesamowite budowle na swoje oczy, możesz skorzystać z propozycji jakiegoś Biura podróży.


Żeby odwiedzić Egipt, nie należy być człowiekiem niezwykle bogatym, gdyż dostępnych jest bardzo wiele propozycji w cenie nawet około 1500 złotych za osobę.
kurort
Napisał: czappancs


W zamian za to otrzymujemy pokój z toaletą (a w niej wanna lub prysznic), telewizję satelitarną, telefon, balkon oraz centralnie sterowaną klimatyzację. Niestety używanie WIFI jest płatne około 7 EUR za godzinę. Jednak kto leci do tego kraju, żeby surfować przy komputerze? Przecież jeździmy tam, aby móc do woli cieszyć się ze ślicznej pogody czy też wypoczywać na piaszczystej plaży. Można by tutaj także zagrać w siatkówkę, potrenować na siłowni albo spróbować swoich sił w nurkowaniu. Można także poławiać ryby bądź po prostu relaksować się opalając się na pokładzie wynajętej łodzi. Jak więc widać, Egipt to nie tylko piramidy, ale także przepiękna pogoda oraz błękitna woda.


Jeżeli jednak chciałbyś zwiedzić także Dolinę Królów, to pamiętaj, że jeśli będziesz chciał wejść po jej murach, na pewno natychmiast zostaniesz ukarany nie tylko grzywną, lecz także (strona tutaj) dożywotnim zakazem wjazdu do tego kraju. Przecież piramidy to grobowce, a w naszym kraju niewielu ludzi chodzi po grobach. Poza tym naprawdę warte zwiedzania mogą być w Egipcie tego typu miejsca jak Świątynia Luksorska czy Kolosy Memnona.
Mieszkańcy Egiptu to bardzo wiekowa cywilizacja, jaka przez tysiące lat wzniosła bardzo dużą ilość budowli, jakie obecnie świadczą o ich kunszcie. Należałoby je zobaczyć na własne oczy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:17:14
Tagi: relaks, Biura podróży, koszt, miejsca, lokal