Jak wyszczupleć mądrze?

Pragniesz schudnąć i oszołomić wszystkich szczupłą sylwetką? Podpowiadamy, jak mądrze rozpocząć ten proces!


Odchudzanie, by było trwałe oraz skuteczne, powinno być rozciągnięte w czasie.


samochód
Napisał: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny nie należy katować się głodówkami, ani wyczekiwać od diety spektakularnych efektów. Musimy wcielać w życie zasady zdrowej diety z należytym wyprzedzeniem. Pamiętajmy, że dobrze skomponowana dieta nie powinna spowodować większego ubytku masy niż 2-4 kg każdego miesiąca. I pamiętajmy, iż nic tak nie demotywuje, jak zanadto wysoko postawiona poprzeczka.


basen
Napisał: Forstrom's Fotos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zmiany sposobu odżywiania nie trzeba rozpatrywać wyłącznie w kategoriach samych wyrzeczeń - trzeba odkryć jej pozytywne pola. Jest nim dla przykładu potraktowanie diety jako sposobności do poznania oryginalnych smaków i przemianę aktualnych nawyków. Nierzadko myślimy, iż po podjęciu decyzji o odmianie stylu życia w momencie staniemy się szczupli oraz wysportowani. Na konsekwencje trzeba jednakże troszkę poczekać, a im wolniej trwa proces, tym efekty trwalsze. Dlatego nie wolno się zniechęcać. Dietę powinniśmy zacząć od niewielkich zmian w jadłospisie, jakie mogą przynieść oczekiwane efekty. Trzeba uregulować pory posiłków. Zaczynamy dzień od śniadanka, w ciągu dnia mamy do dyspozycji dwie małe przekąski, gorący obiad oraz lekkostrawną kolację. Na taką „batalię” wskazane jest wziąć z sobą kamrata. Może to być matka, przyjaciółka bądź przyjaciel z pracy. Wzajemna motywacja powiększa szansę na powodzenie.


Do tego polecamy wdrożenie naprzemiennego gotowanie dań, jakie zaoszczędzi wiele czasu. Nie zapominaj o treningach. Jeżeli masz znaczną nadwagę, najlepszy będzie basen. Można także tańczyć, czy jeździć na rowerze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:14:13
Tagi: basen, stok, pracy