Kiedy warto wyjechać do Turcji?

Wiosna turecka jest na dużym obszarze kraju zielona jak też pełna życia.


Po zimie, zasobnej w deszcze, zaś w pewnych rejonach także w śnieg, nastaje okres ciepłych dni, jednak jeszcze nie skwarny.
agencja
Napisał: blmurch


Mogą pojawić się sporadyczne opady deszczu. Temperatura nareszcie przekracza 20 stopni, natomiast w maju można się już spodziewać, iż do 20 stopni ogrzeje się woda. Tylko z wyprawą na wschód państwa, gdzie zima bywa dłuższa jak też śnieżna, warto zaczekać na późną wiosnę, na przykład czerwiec. W czerwcu temperatura wód na Tureckiej Riwierze może już osiągnąć nawet 25 stopni. Warto dodać, iż kwiecień oraz maj to „czas przygotowawczy” do właściwego sezonu, dlatego można się spodziewać obniżonych cen. Będzie też mniej osób aniżeli w lipcu oraz sierpniu. Wycieczkę na wiosnę, w czasie od kwietnia do czerwca , mogą rozważyć również osoby, które męczą się w czasie letnich spiekot, przewyższających trzydzieści stopni.


linie lotnicze
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Późny czerwiec i lipiec i sierpień to czas, w którym Turcja z Niemiec jest najbardziej oblegana przez turystów. Wybrzeża w kurortach będą pełne, albowiem i pogoda pewna – nie musimy się obawiać, iż deszcz a także przesłonione obłokami niebo zepsują nam urlop. Także zachód (Rumelia) jak też wnętrze Turcji są upalne i suche. Można dostać bezmiar orzeźwiających owoców – dojrzałe są już czereśnie i morele.
Jeśli zamierzamy wiele zwiedzać, lepiej odwiedzać niektóre popularne miejsca, na przykład stambulskie Wyspy Książęce bądź Pamukkale w samym środku tygodnia. W trakcie weekendów bowiem, prócz obieżyświatów, miejsca owe odwiedzają też Tureccy obywatele.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:25:11
Tagi: śnieg, podróż, świat, plan