Propozycje na tanią podróż zagraniczną

Dzisiaj Polacy podróżują w rozmaite miejsca na świecie – zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza ciepłe kraje takie jak Egipt, Turcja, Hiszpania czy Grecja. Ceny za podróż znacznie spadają między innymi po zakończeniu standardowych wakacji czyli miesięcy lipiec – sierpień. Licząc od września można znaleźć wycieczki naprawdę w dobrych cenach, przy czym w licznych krajach wciąż w tym okresie utrzymują się wyczekiwane warunki pogodowe, gdzie np. temperatury wynoszą 30 stopni i więcej, a w dodatku we wrześniu czy w październiku kurorty są mniej zatłoczone i lokalne ceny choćby za pamiątki także się obniża.

wycieczka kajakiem
Napisał: Trevor Mattea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieco kłopotów z wycieczkami po niskich cenach mogą mieć single, zwłaszcza, jeśli idzie o wynajem pokoju. Problem polega na tym, że hotele i kwatery dysponują przeważnie miejscami minimum dwuosobowymi, jeżeli z kolei posiadają pokój jednoosobowy to jego cena jest niestety dużo większa – nawet o 30% większe koszty. Wyjściem są pokoje promocyjne, różnie określane w zależności od hoteli i kwater, tutaj jednak w parze z niższą ceną idą mniej elastyczne warunki: brak sposobności wymiany pokoju na inny lub też możliwość „dostawki”, czyli pojawienia się jakiegoś współlokatora. Powinniśmy się jednak spodziewać, że z czasem godnych uwagi ofert dla singli będzie się pojawiać więcej z tej przyczyny, że z każdym rokiem istnieje większe zainteresowanie tego rodzaju ofertami. Już dzisiaj można znaleźć chociażby w internecie wiele ciekawych stron stworzonych właśnie dla singli, na których mają możliwość wybrać korzystne cenowo oferty do różnych miejsc na świecie.

Taniej podróż – czy wyjeżdżając w pojedynkę, czy z większą grupą osób – można zafundować sobie podróżując autokarem. Bardzo często jadąc do kraju jakim jest Grecja - więcej o Grecji tu , Portugalia czy Hiszpania, a także wielu innych, nawet bardziej odległych państw, można wybrać się właśnie autobusem dzięki czemu ogólny koszt podróży jest o wiele niższy. Minusem jest oczywiście długość trwania podróży, jako że wycieczki autobusowe trwają zwykle kilka a nawet kilkanaście godzin w jedną stronę. Nie jest to zatem wariant dla każdego, a ci co nań się decydują powinni między innymi wziąć pod uwagę standard autokarów, którymi zamierzają wyruszyć w podróż.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:35:10