W wypadku, kiedy planuje się trasę rowerową, zawsze lepiej mieć pod ręką właściwe mapy

Jazda na rowerze szczyci się ogromnym zainteresowaniem u naszych rodaków. Nieraz jeżdżą oni jedynie okazjonalnie, lecz zdarza się też, że wybywają na dłuższe wycieczki.
odbicie - mieszkania
Napisał: Lech Karol Pawłaszek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na taką okazję warto się dobrze przygotować, zwłaszcza pod kątem tras przejazdu oraz przydatnych map.


Zaplanuj ciekawe trasy rowerowe


wakacje - image
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wybierając się na wycieczkę rowerową, najlepiej tak planować trasę przejazdu, aby ujrzeć jak najwięcej pięknych i ciekawych rzeczy. Polska to wspaniały kraj, w którym nie brakuje fascynujących zabytków oraz malowniczych zakątków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Obmyślając wycieczkę, potrzeba koniecznie sprawdzić, czy uda się wybraną trasą bezpiecznie jechać, bo ścieżek dla rowerzystów wciąż jest w kraju zbyt mało.


Dobrze skorzystać z udostępnianych map


W sytuacji, gdy wyrusza się w nieznane miejsce, warto zabrać ze sobą mapy albo przewodnik. Dzisiaj stosowanie takich map bywa bardzo łatwe oraz komfortowe, bo można je mieć w smartfonie albo tablecie. Wiele tego rodzaju aplikacji działa z wykorzystaniem sieci, lecz dostępne są też mapy offline. To niezwykle praktyczne narzędzie dla turystów, nie tylko rowerowych, ale także pieszych, gdyż nie wszędzie można nawiązać połączenie z siecią, a tak mimo wszystko można korzystać z map.
Przed wyprawą warto zaopatrzyć się w taki program, aby mieć gwarancję bezpiecznego eksplorowania nieznanych terenów i miejsc. Wspomniane mapy współpracują na różnych systemach: zarówno na Androidzie, jak również na innych, należy tylko wyszukać dobrą aplikację.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:35:10
Tagi: Internet, przewodnik, wyprawy, miejsce