Zwiedzamy Amerykę Łacińską - co powinniście wiedzieć przed wyjazdem w tamte rejony?

Ameryka Łacińska z jedne strony oczywiście jest mocno pociągająca dla wszelkiego rodzaju turystów. Znaleźć tam można wiele dzikich miejsc, w których właściwie nie można dojrzeć obecności innego człowieka.
Tamtejsze kraje potrafią zaczarować z pewnością niejednego z nas, jednakże przed tego typu podróżą powinniśmy zapamiętać kilka przydatnych wskazówek.


Co możecie jeść i pić?


sauna, relax
Napisał: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pożywienie w Ameryce Łacińskiej z pewnością będzie nie lada gratką dla praktycznie każdego, kto lubi dobrze zjeść. Jeżeli będziecie przestrzegać kilku podstawowych zasad, wówczas raczej nie ma opcji, aby przytrafiło Wam się coś niedobrego. Pamiętajmy, aby nie wypijać napojów z lodem (najczęściej przygotowywany jest z nieprzegotowanej wody), jeść wyłącznie obrane warzywa lub owoce, a dodatkowo zwracać baczną uwagę na warunki sanitarne lokalu, w którym chcemy jeść. Jeżeli dodatkowo zaszczepicie się na dur brzuszny, wtedy właściwie nie ma najmniejszego ryzyka.


Bezpieczeństwo w państwach Ameryki Łacińskiej


W tej kwestii za przykład posłuży nam Wenezuela, która aktualnie uznana jest za najbardziej niebezpieczne miejsce w Ameryce Łacińskiej. Obecnie państwo pogrążone jest w wielkim kryzysie gospodarczym, co znacząco wpływa na rozwój przestępczości. Dlatego bez wątpliwości musicie uważać na swoje bagaże oraz pieniądze i dokumenty. Jeśli nie chcecie narazić się na kłopoty, należy oddawać należny szacunek wszelkim pomnikom Bolivara, którego Wenezuela uznała za swego bohatera narodowego.
Na ulicach jednak jest dużo wojska, które znacznie poprawia poczucie bezpieczeństwa, także pośród turystów.


Jak widać, wczasy w Ameryce Łacińskiej wcale nie są tak straszne - mogą za to stać się niezapomnianą przygodą!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:25:28
Tagi: Podróżni, warunki, kraj