Współcześnie wszystkie hotele świata pracują na komputerach oraz w systemach przechowują wszystkie wymagane informacje

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszelkie hotele w Polsce działały na papierze. Wszystkie dane, rachunki oraz meldunki były wypełniane ręcznie i trzymane w archiwach.


Nadmorski krajobraz
Napisał: Calvin Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzisiaj świat poszedł do przodu, a wraz z nim branża hotelowa.


zdjęcia
Na podstawie: pixabay.com
restauracja - krajobraz
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie możemy już sobie dzisiaj wyobrazić, aby jakikolwiek hotel nie posiadał na recepcji komputera. To w nim pracownicy zapisują przecież wszelkie dane. Na komputerze powinno zatem być zainstalowane dobre oprogramowanie hotelowe. Powinno ono obejmować wszelkie zakresy działalności hotelu, zatem: meldunki, rachunki, obłożenie pokoi, ale także kwestie związane z restauracją i PRacownikami. Z drugiej strony, program musi być też prostu, aby po krótkim wprowadzeniu mogli się nim posługiwać bez kłopotów nowi pracownicy. Jeżeli mamy życzenie zainwestować w system najnowszej generacji, to możemy zamówić urządzenie do sprzedaży barowej z ekranem dotykowym. Tego typu program będzie najlepszy w hotelowym barze. Oprogramowanie komputerowe powinno swoim zasięgiem objąć prawie wszystkie aspekty pracy hotelu - jak żywego organizmu. Powinno umożliwiać kontaktowanie się z kuchnią czy magazynem, ale także z pralnią i ochroniarzami. Niezwykle istotne wydaje się być to, by poszczególni pracownicy posiadali podgląd to niezbędnych zakładek.


Jednakże, nie każdy powinien mieć możliwość ich edytowania, aby nie powstał niepożądany bałagan. Do danych gości wgląd powinni mieć zaledwie pracownicy recepcji, gdyż chodzi tu o ochronę danych osobowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:13:28
Tagi: organizm, PRacownik, pracy, kraj